Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, як ви хотіли. Але ось сонце тихенько сідає за гай (а з приходом осені воно починає сідати вже о 16:00), і… ви не бачите ані огорожі, ані того, що вона оточує. І це створює проблеми не тільки в формі естетичного вигляду, а також у формі безпеки. Тому сьогодні ми поговоримо про освітлення паркану та що необхідно враховувати при його встановленні.

Як підготувати паркан для проведення освітлення

Для початку потрібно розглянути всі можливі варіанти підсвічування огорожі та обрати для себе найкращий. 

Так, існують настінні джерела світла та ліхтарі, які встановлюються зверху.

Настінні джерела світла є найкращим варіантом для підсвічування входу та під’їзду до воріт, щоб ви та ваші гості могли без проблем знайти ваш будинок у темряві. Але такі ліхтарі мають встановлюватися на певних стовпах, щоб ефективно освітлювати простір навколо своєї території.

Ліхтарі, які кріпляться зверху, не потребують жодних стовпів, і одразу починають давати світло після свого встановлення, тому ця опція є більш раціональною з точки зору ефективності.

В принципі, ніхто не заважає комбінувати різні варіанти освітлення – сучасні забори з бетонних блоків ідеально підходять і для настінного світла, і для ліхтарів, які кріпляться, тому тут великих проблем виникнути не повинно. 

Інше питання – джерело живлення. Наразі існують автономні ліхтарі та ліхтарі, які працюють від мережі.

Автономні ліхтарі заряджаються від сонячних батарей, які до них прикріпленні, а тому не потребують жодних окремих джерел забезпечення електроенергією. Але потрібно враховувати той факт, що при відсутності сонця чи пошкодженні панелей внаслідок, наприклад, граду, така форма освітлення просто не буде працювати, а у випадку з градом вам ще потрібно буде віддати немалі кошти на ремонт. Однак у цьому випадку ви просто встановлюєте ліхтарі, і вони одразу працюють. І не треба проводити інших маніпуляцій.

Якщо ви обираєте ліхтарі, які працюють від мережі, то вам потрібно першочергово продумати план системи проводів – як вони будуть проходити від головного щитка до кожного окремого ліхтаря; після цього необхідно прорити траншеї та провести всі необхідні роботи для електропостачання. Тобто, цей варіант передбачає дуже великий обсяг робіт. Тому, якщо ви зупинилися саме на цій опції, то краще продумати план електромережі до того, як ви встановите огорожу з бетонних блоків.

Що стосується питання попереднього оздоблення чи підготовки парканів, то тут якихось додаткових робіт проводити не треба. Головне, що потрібно зробити, – продумати, як має падати світло на вашій території, та яким місцям освітлення необхідно в першу чергу. Але, знову ж таки, все це рекомендується робити ще під час планування робіт.

Які світильники вибрати для огорожі

Обирайте той дизайн, який найкраще вписується в екстер’єр вашого будинку, щоб нічого не виділялося із загального стилю.

Що стосується ламп для світильників, то у випадку ліхтарів із сонячними батареями не варто використовувати надто потужні екземпляри – вони дуже швидко розряджаються, і вам доведеться їх частіше міняти.

Якщо ж у вас мережева система освітлення, вам вигідніше встановлювати галогени на 220 вольтів, або світлодіоди із 12-вольтним блоком живлення.

В принципі, це все, що необхідно знати про освітлення парканів, але якщо вам все ще важко зробити вибір, ви завжди можете звернутися до наших спеціалістів, і ми підберемо для вас найкращий варіант. Довірте цю справу професіоналам.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Які є ворота для огорожі?

Ворота – важлива частина будь-якої огорожі, тому що вони є головний елементом доступу до приватної території. Якщо ви оберете погані ворота, то наявність забору втрачає сенс. І не важливо, чи …

Смотреть все статьи