Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! Стоїть навколо будинку? Стоїть навколо будинку! Отже, нормально, із завданням впоралися, читати цю статтю далі взагалі не обов’язково.

Ні! Обов’язково.

Бо навіть якщо ви встановите сучасний забор із бетонних блоків, але без фундаменту, то він буде зруйнований при першій поганій погоді, а ваші інвестиції в будинок просто згорять. Тому, якщо ви хочете жити на вашій приватній ділянці землі у безпеці та з комфортом, підійдіть із всією відповідальністю до вибору фундаменту для вашої огорожі!

А ми вам в цьому допоможемо.

Як правильно зробити фундамент для огорожі?

Перше, що вам необхідно зробити – провести аналіз грунту на вашій земельній ділянці. Треба врахувати всі можливі нерівності, наявність грунтових вод, а також інші важливі елементи, які можуть вплинути на характеристики майбутньої конструкції.

Наприклад, велика і масивна огорожа буде здійснювати дуже сильний тиск на землю, що з часом може призвести до просідання грунту, а це, своєю чергою, приведе до утворення щілин у заборі та до його подальшої руйнації. Такі щілини майже неможливо відремонтувати на всі 100%, тому єдиний варіант, який залишається в цій ситуації, – повна заміна паркану. Саме тому дуже важливо серйозно підійти до питання аналізу рельєфу та грунту.

Вже після цього можна переходити до обрання самого забору: його форми, виду та дизайну. Також не забудьте врахувати питання міцності та довготривалості вашої майбутньої споруди. Для того, щоб ваш паркан простояв якнайдовше, потрібно забезпечити захист його фундаменту від вологи та солей.

Типи фундаментів

Після того, як ви обрали вид паркану, який буде стояти на вашій ділянці, можна переходити до наступного етапу – вибору самого фундаменту.

Які типи існують:

  • Стовпчаста конструкція;
  • Стрічкова конструкція;
  • Стовпчасто-стрічкова конструкція;
  • Бутові конструкції;
  • Пальово-ростверкові конструкції.

Якщо ви плануєте зводити масивну огорожу з бетонних блоків, то найкращими варіантами фундаменту будуть саме два останні типи – бутові та пальово-ростверкові конструкції.

Вони гарантуватимуть міцність і ефективність вашому паркану, а також забезпечать йому довге життя.

При використанні бутової конструкції викопується траншея, на дні якої вистелюється “подушка” з піску та гравію. Зверху цієї “подушки” щільно складається бутове каміння, яке змащується цементним розчином задля уникнення утворення щілин. Такий фундамент часто використовують для зведення саме високих огорож. Головним плюсом парканів з таким фундаментом також є те, що вони можуть простояти не одне десятиліття.

А от на ділянках зі складним грунтом часто використовують пальово-ростверкові конструкції. У цьому випадку у землю закопують залізні палі, які забезпечують додаткову стабільність та міцність майбутньої конструкції. Усі палі об’єднуються в єдину систему за допомогою ростверку, який виготовляється з бетону або металу. Цей ростверк стає основою для монтажу огорожі – він допомагає рівномірно розподілити масу зведеного паркану.

В принципі, це всі основні умови, на які треба звернути увагу при обранні фундаменту огорожі. Однак не забувайте, що консультація спеціаліста ніколи не буває зайвою.

Менеджери нашої компанії не тільки розкажуть вам, як обрати фундамент, але й допоможуть підібрати найкращий для вас варіант. Ми гарантуємо, що ви будете задоволені результатами нашого з вами співробітництва.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Які є ворота для огорожі?

Ворота – важлива частина будь-якої огорожі, тому що вони є головний елементом доступу до приватної території. Якщо ви оберете погані ворота, то наявність забору втрачає сенс. І не важливо, чи …

Смотреть все статьи