Застосування вапняку в будівництві і декорі

Вапняк – міцний і довговічний природний камінь. Його повсюдно використовують ще з давніх часів, що пояснюється великою кількістю родовищ: його добувають практично в кожній країні. Спочатку білий камінь застосовувався для будівництва палаців, храмів і житлових будинків, але з часом його стали активно використовувати й в обробці приміщень.

Родовища вапняку

Вапняк практично повністю складається з кальциту, лише зрідка можна зустріти в ньому вкраплення арагонита. Його добувають практично в кожній країні, за винятком Австралії. У кожному своєму родовищі камінь має особливий відтінок: наприклад, домішок доломіту надає вапняку трохи жовтуватий відтінок. У Росії найбільші родовища розташовані в Підмосков’ї, Тулі і Архангельську, але в Сибіру та на Уралі також видобувають дуже багато вапняку.

Загальні відомості і властивості

Вапняк буває різних кольорів:

• з сірим відтінком;
• з жовтими вкрапленнями;
• білий;
• світло-рожевий;
• бежевий.

Згодом цей мінерал змінює колір, стаючи більш світлим. Так, світло-жовта індійська порода може стати абсолютно білою. Ще одна відмінна риса вапнякової породи – вона не руйнується під впливом опадів, але якщо вологість повітря підвищується, то колір мінералу може стати на тон нижче, а переходи на виробі – практично невидимими.

Вапняк піддається обробці будь-якої складності. Його можна легко розпиляти, розколоти, відшліфувати і відполірувати. Обробка каменю може бути механічною (на токарному верстаті) або ручною. За допомогою спеціальних інструментів з каменю можна вирізати будь-яку форму або фігуру. Легке видобування й обробка роблять камінь цілком доступним за ціною. Продають його як у вигляді великих необроблених блоків, так і у вигляді акуратно розпиляних і відшліфованих плиток будь-якої форми, розміру і фактури.

Вапняк – природний антисептик і екологічно чистий матеріал. Він не викликає алергії, на ньому не заводяться бактерії і не утворюється цвіль, що робить його дуже затребуваним в будівництві. Білий камінь не потрібно покривати захисним шаром, він і так прекрасно збережеться. Це і те, що при монтажі виробів з вапняку не потрібно зводити армовану основу, відрізняє його від інших видів природних каменів.

Застосування вапняку в будівництві

Вапняк – дуже міцний матеріал, тому він підходить для зведення будівель, призначених для тривалого використання. У більшості міст архітектурні споруди зведені саме з цього каменю, і деякі з них були побудовані кілька століть назад.

Найчастіше з білого каменю виробляються:

• блоки для зведення стін;
• декоративна плитка;
• перекриття для будівництва;
• арки.

Спокійні кольори природного каменю підходять як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки будинку. Пастельні відтінки дарують відчуття тепла та затишку.

Сфери застосування натурального каменю

Широке застосування вапняк отримав в наступних сферах:

• виготовлення кам’яних блоків будь-яких розмірів;
• облицювання камінів, фонтанів, басейнів, клумб;
• виготовлення арок, ступенів, балясин;
• ландшафтний дизайн і інтер’єр;
• виробництво штукатурки, кам’яної крихти, порошку;
• виготовлення столиків, барних стійок, лавок.

Ще один плюс вапняку полягає в тому, що незалежно від типу виробу з цього матеріалу він може бути легко відреставрований.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи