Замощення природним камінням: комфорт, краса і довговічність від природи

Природний камінь давно зарекомендував себе як надійний, витончений і довговічний вид покриття. Цей матеріал стійкий до впливу опадів і контрастних температур, а його зовнішній вигляд залишається актуальним десятиліттями. Він відмінно доповнить будь-який садово-парковий ландшафт і зробить його неповторним.
Природний камінь користується величезною популярністю у споживача і це не дивно: постійно перебуваючи в оточенні агресивного середовища, збираючи всі опади і реагенти на себе, він експлуатується десятиліттями, не втрачаючи своїх фізичних і естетичних властивостей.

Різновиди каменів

  1. Піщаник. Перший і найбільш популярний різновид. Вся суть каменю відображена в його назві: десятки тисяч піщинок об’єдналися завдяки природним зв’язуючим. Кольорова гамма піщаника досить широка, а значить, вибрати оптимальний варіант буде зовсім легко. Коли опадів немає, ходити по такому каменю босими ногами дуже приємно, він не доставляє ніякого дискомфорту при тактильному контакті. Коли йде дощ або сніг, матеріал не стає слизьким, що само по собі зручно і важливо.
    2. Граніт – ще один популярний і затребуваний варіант. Ключова особливість цього каменю – максимальна стійкість до вивітрювання, а граніт дрібнозернистого типу відрізняється ще й 100% стійкістю до дії контрастних температур, тобто цикли заморожування / відтавання не «вбивають» цей камінь. Колборова гамма також дуже багата, окрас цього каменю варіюється від сірого до червоного.

Бруківка і вапняк для мощення

Бруківку виготовляють з граніту, габро, кварциту, піщаника. Таке покриття може бути пиленим, колото-пиленим, колотим. Бруківку використовують для створення:
1. Садових доріжок.
2. Під’їзних майданчиків.
3. Парковок.
Форма бруківки досить універсальна, тому будівельники можуть створювати найоригінальніші та химерні візерунки. Укладанню бруківки повинні передуавати роботи зі створення щебеневої або бетонної основи. Після укладання бруківку ущільнюють за допомогою віброплити.
Вапняк для мощення допустимо застосовувати тільки якщо на нього буде нанесено вологовідштовхувальне покриття. Цей камінь не має окантовки і може мати товщину від 30 до 80 міліметрів. Відстань між плитами можна засіяти травою, що само по собі додасть доріжкам оригінальний, витончений і неповторний вигляд.