Властивості штампованого бетону та основні етапи його укладання

Перевтілити елементи споруд, додати їм привабливості і архітектурної виразності допомагає використання штампованого бетону. Йдеться про розчині, що дозволяє отримати велику палітру різноманітних кольорових рішень, імітувати обробку деревиною, натуральним каменем та іншими натуральними матеріалами.

Друковані покриття найчастіше прикрашають нижчеперелічені об’єкти:
• прогулянкові тротуари;
• сходинки;
• нижні поверхи і цоколі приміщень;
• стежки в садах і парках;
• автомобільні стоянки.

Технологія декоративного бетону може стати основою для прикраси поверхонь як з зовнішньої, так і внутрішньої сторони, створення стінових панелей або відновлення вже наявного покриття. У складі декоративного бетону ті ж компоненти, що в звичайних важких розчинах. В’яжучими матеріалами служать портландцементи марки не менше М400, а щебінь і кварцовий пісок – заповнювачами. Відповідна фракція – 0,25-10 мм. У складі також можна зустріти і інші добавки, наприклад, стабілізатори і пластифікатори. Наявність тієї чи іншої добавки обумовлена технологічними приписами і виробничими факторами.

Суміші-затверджувачі

Кольорові затверджувачі – сухі суміши, які зміцнюють і фарбують бетонні поверхні. Порошок методом сухого розсіювання наноситься на ледь застигле і тільки укладене покриття. Завдяки затверджувачам забезпечується:
• збільшення зносостійкості;
• підвищення щільності основи;
• більш однорідне забарвлення покриття;
• підвищена стійкість до атмосферних умов;
• створення покриття, стійкого до впливу ультрафіолету, лугів.

Реактиви-роз’єднувачі

Реактиви – суміш різних відтінків і кольорів. Їх головне призначення – недопущення прилипання друкованої матриці до вологого покриття при формуванні рельєфу. Вони наносяться на поверхню тонким шаром, який утворює ефект чернення покриття. Зразкова витрата складу становить 0,2 кг на 1 м2 поверхні.

Штампи для декоративного бетону

Для створення бетону знадобляться запаси матриць – головного обладнання, що використовується для формування красивого покриття. Матеріали, що використовують для виробництва матриць, повинні відповідати ряду вимог:
• зносостійкість;
• стійкість до розтягування і стиснення;
• стійкість до механічних впливів.

Популярними матеріалами для штампів є сплави з алюмінію і поліуретан, що мають всі необхідні якості і дозволяють максимально влучно перенести рельєфну структуру на бетон. Виготовити матрицю можна і вручну: потрібно вміння працювати зі зварювальним пристроєм і ріжучим електроінструментом. Вартість такого обладнання буде значно нижчою, оскільки виготовити штампи можна і з допоміжного матеріалу.

Пристрій декоративного бетону

Виготовляти розчини можна як в заводських умовах, так і самостійно. Весь процес робіт по влаштуванню покриття з штампованого бетону можна розділити на кілька етапів:
1. Розмітка території і підготовка підстави.
2. Монтаж щитів опалубки.
3. Монтаж маяків.
4. Виконання армування.
5. Укладання і ущільнення розчину.
6. Фарбування бетону.
7. Штампування малюнка.
8. Підсумкове оздоблення.

Підготовка основи

Роботи по підготовці основи виконуються механізованим або ручним методом. Заборонено роботу на вологій або ще не відтанулий землі. На облаштованій території роблять монтаж опалубки, яку кріплять кілочками з металу або деревини. Щоб барвники не потрапили на чисті ділянки, кілочки накривають плівкою.

Укладання

Основу піддають процедурі зволоження, але без допущення утворення калюж на поверхні. Залив розчин, починають його розрівнювання і ущільнення віброрейкою, а потім загладжування гладилками з алюмінію. У жарких умовах, щоб уникнути появи усадочних тріщин, слід проводити наступні процедури:
• рясне зволоження опалубки;
• здійснення безперервного методу укладання розчину;
• можливе застосування обладнання, яке розпиляє воду, для формування вологого туману;
• накривання плівкою або тканиною по завершенню заливки.

Якщо роботи здійснюються в холодних умовах, необхідно виконати наступні дії, щоб не допустити охолодження суміші:
• очищення території від льоду;
• додавання більшої кількості цементу в суміш;
• додавання повітрявовлекаючих присадок;
• накривання ділянки теплоізоляційними матеріалами після закінчення робіт.

Фарбування

У процесі фарбування не допускається рух по покриттю: слід пересуватися по прилеглим ділянкам. Забарвлення проходить в три стадії:
1. Рівномірне нанесення 60-70% барвника.
2. Розсіювання залишку затверджувача. Барвник за допомогою штукатурних кельм втирається в поверхню, поки основа не отримає однорідний відтінок.
3. Залишення поверхонь на технічну перерву (не менше 1 години) після використання барвника і перед штампуванням.

Штампування рельєфу покриття

Як тільки бетон досягне необхідних показників міцності, в хід йде реактив-роз’єднувач. Останній запобігає налипанню суміші до основи матриці. Кількість роз’єднувача визначається, як правило, досвідченим шляхом. Однак, варто пам’ятати: при великій кількості реагенту знижується чіткість малюнка, а при недостатньому штампи намокають. Як тільки додано роз’єднуючий розчин, проводиться штампування покриття матрицями. Цей процес має свої особливості:
1. Для отримання чітких ліній кромки штампів впритул прикладають один до одного.
2. Пресування матриць в основу починається після розподілу всіх штампів по поверхні. Для цього використовують ручні трамбування.
3. Штампування триває, поки зовнішня кромка не ляже впритул на підставу. Глибина рельєфу дорівнює 5-10 мм.
4. По завершенню початкової фази форми переміщують на незайняту ділянку і відновлюють ті ж дії.
5. Друк малюнка у кромки роблять м’якими матрицями з поліуретану, що мають такий самий склад, що і головні штампи.
6. При знятті матриці важливо не допустити прилипання затверджувача до основи.

По завершенню робіт поверхню вкривають, виключається будь-яке переміщення до початку кінцевої обробки.

Підсумкове оздоблення

Заключна обробка здійснюється через кілька днів після штампування: змивається роз’єднувач і поверхня обробляється захисним складом. Видалення реактиву краще здійснювати спеціальним миючим агрегатом, що створює тиск води. Так забезпечується нормальний змив залишків роз’єднувача. Якщо в якомусь місці не вийшло прибрати реактив, ділянку обробляється 5% -им розчином соляної або оцтової кислоти. Через кілька хвилин суміш припинить утворювати бульбашки і можна її змивати водою. Заборонено застосовувати миючі засоби!

Захисний склад на водній основі наноситься на основу не раніше, ніж через 8 годин після змивання роз’єднувача. Склад на основі розчинника допустимо наносити тільки через добу. Конкретні інструкції щодо застосування певного складу розміщені на упаковці засобу.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи