Виготовляємо бетонну плитку самостійно: особливості технологій

Бетонні плити мають ряд переваг, завдяки яким виготовлені з них доріжки стають окрасою екстер’єру. Використовують вироби для облаштування садових і паркових стежок, тротуарів, парковок, пішохідних доріжок. Якщо природний колір бетону не приходиться до смаку, покриття можна забарвити. Також поверхні можна надати рифлену або гладку фактуру.

Основні характеристики бетонної плитки:

• екологічна безпека;
• вологостійкість;
• довговічність;
• низькі показники стирання і водопоглинання;
• пожежна безпека;
• доступна ціна.

<strong>Технології виробництва</strong>

Існує кілька методів виготовлення плит, кожен з яких має свої особливості.

Вібролиття

Потрібні вибростіл, бетонозмішувач, форми. Процес виробництва ділиться на етапи:

1. Перемішування бетонної суміші. Спочатку дозовано додаються компоненти, які ретельно змішують в бетономішалці.
2. Формування. Розчин розливають по формах, розташованих на вибростолі. Масу ущільнюють вібрацією столу.
3. Набір міцності продукції. Ємності ставлять на гладкі піддони, щоб бетон почав визрівати, і накривають плівкою.

Демонтування опалубки відбувається через кілька днів, після чого плити залишаються набирати міцність.

Вібропресування

Початковий етап такий же, що і при вібролитті. На другому етапі ущільнення суміші відбувається за допомогою вібруючого пуансона, на поверхню якого наносять візерунок, згодом він переноситься на лицьову частину. Пресування триває дві секунди, потім пуансон піднімається, виріб відправляють сушити. Плитка, отримана методом вібропресування, відрізняється морозостійкістю, невеликим водопоглинанням, а також значною міцністю.

Гіперпресування

Спосіб виробництва схожий з попереднім, але немає процесу вібрації пуансона. Маса ущільнюється за рахунок високого тиску. Отримувані вироби мають хорошу геометрію і технічні параметри.

Асортимент бетонної плитки

З грубого і неяскравого бетону виготовляють продукцію різноманітних форм, текстур, відтінків. Фахівці домагаються отримання матових і глянсових покриттів, гладких або рельєфних поверхонь. Популярні форми – конюшина, квадрат, ромб.

Затребуваний і варіант бетонної плитки 6К7, що не виділяється художнім оформленням, але має відмінні параметри міцності. Найчастіше такий бетон застосовують в мощенні майданчиків або парковок. Використовуваний метод виробництва – вибропрессування із застосуванням армування виробів – забезпечує прекрасні експлуатаційні характеристики.

<strong>Виготовлення плитки своїми руками</strong>

При самостійному виробництві не обійтися без бетономішалки, форм, вібростолу, розчину. Альтернативою готовому розчину може стати приготована в домашніх умовах суміш. Для неї знадобляться цемент, пісок, гравій. У розчин іноді додають пластифікатор для поліпшення характеристик матеріалу, фібру для підвищення міцності і барвники для кольору.

Ємність змащують будь-яким маслом і ставлять на вібростіл. Після включення обладнання заливають отриманий розчин, а його залишки видаляються. На піддони викладають плитки для набору міцності і накривають їх плівкою. Форми купують в магазинах або роблять самостійно. При відсутності бетономішалки можна використовувати перфоратор зі спеціальною насадкою.

Альтернативою вібростолам може стати простукування по зовнішній частині ємностей.

Процес устрою стежок і доріжок виконується різними методами:

• установка готових виробів і моментальна експлуатація після монтажу;
• заливка бетону в спеціальні форми або опалубку відразу на місці.

Варіанти укладання плитки:

1. Заливка бетону безпосередньо на стежці

Попередньо знімають шар землі приблизно 20-30 см, проводиться розмітка кілочками з натягнутим між ними шнуром. Після вирівнювання дна котловану укладають геотекстиль, потім утрамбовують піщано-гравійну подушку. Після розведення бетонного розчину на подушку встановлюють опалубку або форми. Якщо потрібно, проводиться армування перед заливкою бетону. Для запобігання утворенню пустот в розчині потрібно періодично форми простукувати. Завершальний етап – вирівнювання поверхні майбутньої стежки. Плитки накривають поліетиленовою плівкою і залишають для набору міцності. Через пару днів опалубку або форми знімають.

2. Заливка на цементно-піщану основу

Укладання здійснюється на розчин піску та цементу, який, в свою чергу, заливають на піщано-гравійну подушку. Після вирівнювання поверхні і укладання шви засипають сумішшю піску з цементом. Стежку поливають водою.

3. Укладання на бетонну основу

Заливають підставу під стежку розчином, якщо в подальшому передбачаються великі навантаження на доріжку. Під бетонний прошарок також необхідно покласти подушку з піску і щебеню, а після – монтувати арматурну сітку і встановлювати бордюри. Через тиждень після заливки поверхні укладають плитку по підставі. Таким чином, виходить міцна і при цьому приваблива ділянка.

Бетонна плитка – відмінний варіант для тих, хто хоче зі смаком облаштувати садову або дачну ділянку. Інші матеріали для влаштування доріжок коштують дорожче, а бетон помітно виграє на їх фоні.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи