Вазони з бетону: форми та технологія виготовлення

Квітники – один з варіантів прикраси присадибної ділянки. Ними можна поділити територію, прикрасити внутрішній дворик, оформити стежку або парковку. При цьому вазон з бетону можна зробити своїми руками, витративши мінімум коштів.

Клумбу для оформлення ділянки на вулиці можна виготовити з різних матеріалів, як дорогих, так і бюджетних. Декоративний бетон відрізняється від них тим, що він може імітувати практично будь-яку поверхню: дерево, цеглу, камінь, метал.

Інші плюси бетонних виробів:

• стійкість до високих перепадів температур;
• довговічність і міцність;
• завдяки своїй вазі можуть служити огорожею;
• можливість створити вертикальну зелену огорожу.

Щоб вазони з бетону довше прослужили, в їх склад додають морозостійкі добавки.

Місця для установки

Квітники можуть бути будь-якої форми та розміру. Їх зовнішній вигляд залежить від вільного простору і фантазії власника. Але чим більше вазон, тим складніше його буде переміщати. Якщо потрібна переносна клумба, вона повинна бути невеликою. Стаціонарний квітник встановлюється на постійній основі, і він досить об’ємний і важкий.

Вазони можуть бути декількох типів:

1. Підлога. Стаціонарні вазони досить великі та важкі, і призначені для огородження території.
2. Тумбові. Дрібні та середні вуличні вази, які кріпляться на постаменти, перила або ступені.
3. Вертикальні – легкі вази невеликого розміру. Кріпляться на стіни або огорожу. З їх допомогою можна створити паркан з живими квітами.

Завдяки пластичності бетону, вазон можна створити практично будь-якої форми. Для цього підійдуть такі матеріали, як склопластик або АБС пластик. Використовувати готові матриці можна кілька разів.

Технологія створення форми зі склопластику:

1. Обклеїти склотканиною обрану готову вазу.
2. Заповнити простір між склопластиком і квітником епоксидною смолою. Дати речовини застигнути.
3. Зняти форму, зробивши кілька розрізів.
4. Розрізані шматки склеїти склотканиною.

Форми з цього матеріалу мають довгий термін служби. Зазвичай їх використовують для виготовлення маленьких визнав.

АБС пластик

До складу матеріалу входять: акрилонітрил, бутадієн і стирол. З додаванням до складу термопластичної смоли АБС пластик стає стабільним полімером. Форми, виготовлені з нього, довговічні і міцні. Даний матеріал дешевше, ніж склопластик. Для виготовлення вазона зі складним малюнком форма з АБС пластика підійде найкраще. Готові форми, до речі, можна купити в спеціалізованому магазині.

Підготовка матриці або виготовлення опалубки

Перед заливанням бетону в форму її необхідно обробити водовідштовхувальним речовиною. Це допоможе не тільки легко витягти з неї вазон, але й додасть бетонному виробу велику міцність. Зібрати опалубку для бетонного квітника можна самостійно – для цього застосовуються різні пластикові предмети та шматки щільного картону.

Нюанси виготовлення опалубки:

1. Низ опалубки укладається предметами з отворами, які потрібні для відходу зайвої вологи з квітника.
2. Товщина стінок вази не повинна бути менш як 3 см. Занадто тонкий вазон може швидко потріскатися.

Процес підготовки та заливки бетону виглядає наступним чином:

1. Після вибору форми або збору опалубки їх внутрішні стінки слід обробити спеціальним складом.
2. В основу вставити кришки від пляшок. Отвори, які від них залишаться, будуть служити відводами зайвої води з квітника.
3. Замісити та залити розчин з бетону. Уникати появи повітряних бульбашок.
4. Верх форми або опалубки накрити поліетиленовою плівкою.
5. Зняти опалубку через 10 днів.
6. Згладити ще не повністю затверділі шорсткості на стінках вази.

Розчин для заливки складається з 1 заходи цементу і 3 заходів піску. До складу можуть входити пігменти, наприклад, мармурова фарба. Їх необхідно додавати безпосередньо перед заливкою в форму.

Декор на квітниках з бетону

Декор можна робити якщо на етапі заливки не були використані спеціальні добавки і барвники.

Прикрасити вазон можна наступними способами:

1. Мозаїка. Це можуть бути осколки кераміки, кольорового скла, посуду, галька або дрібні черепашки. Ці елементи кріпляться на поверхню виробу за допомогою будівельного клею. Рекомендується покрити малюнок з мозаїки лаком.
2. Фарба. Пофарбувати виріб можна в один колір або зобразити на ньому малюнок. Для оформлення знадобляться фарби, призначені для вуличних робіт. Перефарбувати вазу можна в будь-який час, помінявши її стиль.
3. Рельєф. Складний барельєф на вазони можна нанести, використовуючи готові форми. Якщо це нескладний рельєф, то підійдуть великі листи.

Два останніх методу оформлення можна поєднати.

Виготовити вазон своїми руками не тільки просто, але й захоплююче. Її оформленням можна зайнятися всією сім’єю.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи