Типи бетонних парканів

Огорожа з бетону своїми руками – непростий, але дуже надійний і довговічний варіант захисту ділянки. Оскільки спочатку матеріал знаходиться в рідкій формі, з нього можна створити конструкцію будь-якої форми та розміру. Бетонні конструкції досить популярні серед будівельників. Існує безліч способів їх монтажу і цей показник є основою для класифікації огорож з бетону.

Класифікація огорож з бетону

Монолітний бетон – найпростіший і найбільш надійний спосіб огорожі ділянки. Його неможливо зруйнувати, хіба що бульдозером. При достатній висоті його не зможе подолати жодна людина. Об’єкт, що знаходиться за ним, залишається під надійним захистом.

Монолітні паркани зводять на промислових зонах і тюремних територіях, але нерідко такий паркан можна зустріти й перед заміським домом.

Огорожа можна відлити з піскобетону і залізобетону.

Збірні огорожі поділяються на кілька видів:

1. Залізобетонні плити, що виготовляються на заводах.

Для монтажу таких конструкцій обов’язково зводиться міцний фундамент. Щоб не утворилися зазори між землею та огорожею, його доведеться вкопати. Це дуже трудомісткий процес, що тягне за собою додаткові грошові витрати.

Самостійно встановити плити таких габаритів навряд чи вийде – доведеться залучати спеціальну техніку.

2. Єврозабори. Найпопулярніші збірні паркани, що складаються з декількох декоративних елементів. Вони можуть бути різної висоти, форми, розміру і навіть кольору. Європліти можуть служити акуратною огорожею для саду або бути високою суцільною стіною перед будинком.

Це продукт, який найкраще можна виготовити і встановити самостійно, але для його виробництва знадобиться спеціальна техніка і форми.

3. Блочна огорожа з бетону. Для її монтажу буде потрібно залити фундамент. Спочатку викладаються кути, потім йде суцільна кладка. Це досить довгий спосіб будівництва, але в результаті виходить міцна і красива огорожа.

Щоб полегшити процес установки забору з блоків, виробники стали випускати набори. Наприклад, готові стовпи з наконечниками.

Паркани, споруджені з бетонної основи та додаткових декоративних елементів, отримали назву універсальних. Декор може бути такого вигляду:

• сітка;
• метал;
• цегла;
• деревина;
• штучний або натуральний камінь;
• профлист.

Бетонну основу можна доповнити й іншими елементами. Універсальний паркан завжди виглядає унікально, оригінально і красиво.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи