Світові родовища натурального каменю

Природні матеріали завжди користуються високим попитом, незалежно від розвитку нових технологій і модних віянь. Формування натурального каменю – це довгий процес, який може займати сотні років. Згодом, під впливом кліматичних умов на каменях утворюються різні візерунки і тріщини. Унікальність таких орнаментів і робить цей матеріал дуже цінним. Особливо красивими вважаються наступні породи: онікс, мармур і граніт. Вони використовуються для виробництва по-справжньому ексклюзивної продукції.
Проте, сьогодні все більше людей турбуються про стан навколишнього середовища, тому мармур, граніт і інші мінерали стають все більш цінними, і для декору дуже часто використовується бетон, більш недорогий і простий в роботі матеріал.

Країни-постачальники каменів

Першість по роботі з природними багатствами тривалий час утримує Італія. За весь час існування цієї країни було відкрито безліч родовищ кам’яних порід саме на її території, що посприяло розробці спеціальної техніки і унікальних методів обробки натурального каменю. Головним підтвердженням майстерності італійських фахівців по роботі з цим матеріалом є приголомшливі споруди в період процвітання Римської Імперії, на які можна подивитися і в наш час.

Травертин, мармур, онікс і граніт, оброблені італійськими майстрами, цінуються досить високо. Готова продукція, виготовлена ​​з кам’яних порід в Італії, відрізняється першокласною якістю і захоплюючим дизайном. Часто дизайнери для обробки та оформлення приміщень вибирають виключно ту продукції, яка виготовлена ​​в Італії, так як це першокласний варіант. Однак кримські варіанти з бетону і натуральних каменів нітрохи не поступаються італійським.

Найбільші родовища кам’яної породи

Мармур, травертин і інші натуральні камені добуваються по всій планеті. Великі родовища знаходяться на території США, європейських країн, Росії, Грузії та Узбекистану. Граніт, в основному, видобувається в Південній і Північній Америці. Крім цього, великі родовища цього матеріалу є на території Бразилії, Болгарії та Іспанії. Видобуток онікса відбувається в Бразилії та Уругваї, але нещодавно поклади були виявлені і в країнах на азіатській частині материка – в Монголії та Індії.

Вироби, виготовлені з мармуру, в РФ користуються високим попитом. З давніх-давен він застосовувався в будівництві різних будівель, в тому числі палаців і інших історичних споруд. На території Росії присутні дійсно багаті поклади мармуру, але його видобуток сьогодні недостатньо розвинена через певні труднощів. До недавнього часу багатства Мурманської області і Якутії були недоступні, але сьогодні технології вийшли на новий рівень, і цей напрямок став активно розвиватися. Російські родовища відомі по всьому світу завдяки тому, що там видобуваються камені, які мають якісний і красивий візерунок.

Унікальна кольорова палітра граніту з Росії

У Росії зустрічається граніт найрізноманітніших кольорів. Територія Уралу та Забайкалля відома амазонітовимі родовищами, де видобувається граніт благородного смарагдово-зеленого відтінку. Бордовий камінь видобувається на північному заході країни, в шокшінскому кар’єрі Республіки Карелії, де є великі родовища граніту коралового відтінку. Він застосовувався під час будівництва багатьох пам’яток в обох столицях Росії.

Онікс видобувається в Примор’ї, на Чукотці і на Колимі. Незважаючи на те, що цей мінерал не найбільшого розміру, він є дуже цінним. Онікс – один з улюблених матеріалів будівельників і дизайнерів. Його колірна гамма настільки різноманітна, що він може бути використаний для відтворення абсолютно будь-якого інтер’єру. Родовища травертину, в свою чергу, знаходяться на території Кавказу і П’ятигорська, і використовується він для обробки житлових приміщень та інших будівель.

Методи видобутку кам’яної породи

Сьогодні видобуток природних каменів здійснюється трьома способами:
1. Використання вибухівки. Такий метод досить поширений завдяки невеликим витратам, але застосовується далеко не завжди, тому що під час вибуху частина кам’яної породи може бути пошкоджена.
2. Розвал кам’яного масиву за допомогою повітряної подушки. Спочатку в кам’яній породі за допомогою спеціалізованої техніки робиться отвір, після чого туди поміщається повітряна подушка. Вона накачується повітрям і викликає деформацію основної брили. Цей спосіб дозволяє зберегти цілісність матеріалу.
3. Застосування спеціального каменеріза – самим оптимальний метод. Витрати на видобуток в цьому випадку досить великі, але всі вкладені кошти, безсумнівно, окупаються і приносять прибуток.

Перспективи використання кам’яних порід в якості будівельного матеріалу

Сьогодні технології перейшли на абсолютно новий рівень, що дозволяє знаходити багаті родовища і добувати натуральний камінь, не пошкоджуючи його. Ресурс каменю практично нескінченний, що і робить кам’яні породи все більш популярним матеріалом для будівництва та оздоблення різних споруд.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи