Прикрашаємо свій сад

Весняний час – ідеальний період, щоб привести в порядок присадибну або дачну ділянку. Щоб сад став місцем, де можна розслабитися і добре провести вільний час, потрібно попрацювати над його благоустроєм: викласти доріжки декоративної бруківкою, вибрати меблі і прикраси з оброблених каменів і навіть валунів. Вибір залежить від того, які елементи найкраще впишуться в загальну картину саду.

Бруківка з бетону і каменю

Створити доріжки на дачній ділянці можна з вапняку, граніту і навіть бетону. Найчастіше для обробки стежки використовується бруківка. Вона відрізняється високою міцністю, довговічністю, зносостійкістю і стійкістю до сильних змін температури і іншим кліматичних впливів. Бруківка для доріжок буває різних форм і фактур, але особливо популярною серед дизайнерів є плитка типу «стільники» – елементи, виконані у формі шестикутника, що примикають один до одного і створюють малюнок, що нагадує бджолині стільники.

Щоб доріжки стали більш привабливими і доглянутими, застосовується бордюрний камінь. Блоки в формі прямокутника або з закругленими кутами встановлюються над тротуаром і створюють кордон з газонами. Колірна палітра матеріалів для облаштування стежок в саду досить велика: можна вибрати матеріали класичних відтінків або ж віддати перевагу яскравим і строкатим квітам.

Щоб обладнати місце для барбекю або пікніків, варто звернути увагу на столики з натурального каменю, які стануть справжньою окрасою для саду. Якщо на присадибній ділянці висаджені троянди і подібні благородні рослини, варто віддати перевагу меблям з мармуру світлих відтінків. Чорні столи будуть гармонійно виглядати серед дерев і зелених кущів. Крім краси, столи з мармуру мають ряд інших особливостей. Натуральна кам’яна порода не боїться будь-яких пошкоджень і кліматичного впливу. Меблі з каменю відрізняються особливою довговічністю, тому садовий столик прослужить вам кілька десятків років.

Перголи з каменю

Пергола перекладається з італійської мови як прибудинкової навіс або прибудова. Такі конструкції з’явилися ще в Стародавньому Римі і тоді використовувалися як відкритий майданчик для відпочинку місцевих жителів. Пергола складається з набору арок або колон з верхніми поперечками. Споруда стане прикрасою для вашої ділянки, особливо разом з кучерявими рослинами.

Пергола може бути виготовлена ​​з будь-кам’яної породи, але щоб конструкція не виглядала занадто великою і важкою, варто віддати перевагу легкому мармуру або травертину. А щоб будова знаходилося в гармонії з іншими предметами декору, дизайнери рекомендують використовувати камінь такого ж кольору, що і фасад. Стійки і арки можуть бути виконані у формі кола або прямокутника – сучасні технології обробки дають можливість надати натуральному каменю будь-який архітектурний вигляд.

Садові декоративні елементи

Деталі декору – це головне при створенні гармонійної ландшафтної картини в саду. Чаші або вази, виготовлені з мармуру, граніту або травертину можуть бути використані в якості приголомшливих квітників, розташованих біля викладеної доріжки з бруківки. Популярністю серед садових прикрас користуються кулі з граніту з унікальним візерунком і гладкою відполірованою поверхнею. Вони можуть бути розташовані по всій території ділянки або стати головною деталлю садового фонтана.

Скульптури і фігури з кам’яної породи дозволять зробити ландшафт саду унікальним і неповторним. Ефектно виглядають статуї людей, тварин і вигаданих персонажів з фільмів, книг або мультфільмів. Незвичні і витончені елементи декору точно викличуть захоплення у гостей та сусідів!

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи