Опорні стіни

При розподілі землі видача абсолютно рівних ділянок під будівництво практично неможлива. Ділянка прямо на береговій лінії, зі значним нахилом і іншими проявами рельєфу – не причина для занепокоєння, тому що все це нейтралізується шляхом побудови опорних конструкцій і терас. За умови зваженого, розумного планування і вмілої реалізації більшість мінусів стануть плюсами.
Опорні стіни і тераси горизонтального типу принесуть як практичну, так і естетичну користь, доповнюючи інтер’єрний малюнок і роблячи його витонченим і неповторним. Практична користь полягає в тому, що такі елементи ефективно захищають родючі шари ґрунту від деструктивного кліматичного впливу.
Декоративні стінки легко зустріти на ґрунтових майданчиках, рельєф яких ніяк не назвеш проблемним. Тут стіни допомагають естетичному і функціональному зонуванню, поділу квітників, облаштування альпійських гірок. Стіни можна чітко розділити на декоративні і практичні, в спорудженні яких є не тільки естетична, а й технічна необхідність.

Декоративні функції

За допомогою таких стінок обрамляють клумби і ставки, реалістично імітують гірський рельєф, позначають кордони спортивних і дитячих діляночок. Іноді такі конструкції навіть грають роль повноцінної стіни альтанок і справляються з цим завданням чудово. Не має значення, чи виконує конструкція технічні або чисто декоративні функції, вона в будь-якому випадку повинна мати надійну основу у вигляді фундаменту, а також дренажну систему.

Надійний інструмент фіксації ґрунту

Основним функціональним завданням опорних стін є фіксація ґрунту на проблемних ділянках, а також ефективна профілактика сповзання і обвалення за умови, що поруч є яри або водойми. Найрізноманітніші зсуви можуть заявити про себе під час дощів і в весняний період. Тому, коли мова заходить про слабкі і рухливі види ґрунту, опорні стіни обов’язково потрібні.

Навіть невелика стіна такого типу здатна впоратися з величезними навантаженнями. Стіна довжиною в 5 і висотою всього в 1 метр здатна забезпечити надійну фіксацію ґрунту вагою до 20 тонн включно. По-справжньому якісні і довговічні стіни, хоча і здаються спорудами простими і примітивними, в результаті показують себе як конструкція надійна, ефективна і ретельно пророблена. До того ж, така деталь вирішує масу важливих питань, наприклад:

• розумне і зручне зонування, організація терас;
• заповнення майданчиків терас ґрунтом, формування умов для розбивання квітників і клумб.

Особливості конструкції

Хороша та надійна опорна стіна включає в себе:

1. Фундамент. Він планується таким чином, щоб напевно витримати передбачувані експлуатаційні навантаження.
2. Основна частина. Це те, що буде видно над землею, і те, що буде стримувати її тиск, запобігаючи ерозії.
3. Дренажні і водовідвідні канали. Ці елементи розташовуються у середині конструкції.

Іноді особливості рельєфу вашої ділянки можуть потребувати зведення не однієї, а відразу декількох стін. Допомогти з розрахунками, підбором оптимального матеріалу і з проведенням будівельних робіт будуть раді співробітники нашої компанії.

Різновиди і класифікація

По висоті:

1. Стіни, висота яких не перевищує 100 сантиметрів, вважаються низькими. Саме вони користуються найбільшою популярністю, тому що відрізняються максимальною стійкістю, при цьому прекрасно справляючись як з декоративними, так і з практичними завданнями.
2. Стіни від метра до двох вважаються середніми.
3. Стіна вважається високою, якщо досягає 2 і більше метрів заввишки.

Класифікація по глибині залягання:

1. Закладення вважається глибоким, якщо воно перевищує ширину конструкції мінімум в 1.5 рази.
2. Стіни з меншою глибиною закладення застосовуються для декоративних й естетичних цілей.

За типом виробництва:

1. Монолітні. Окремі ланки монтуються в єдину конструкцію, а виготовляються в фабричних умовах. Нерідкі випадки, коли такі стіни відливають прямо на ділянці, безпосередньо перед установкою.
2. Збірні. Такі конструкції монтують прямо на місці проведення робіт із заздалегідь обраної сировини.

За типом установки стіни бувають:

1. Окремі. Автономний об’єкт, встановлений в тому місці, де того вимагала технічна або естетична необхідність.
2. Взаємодіючі. Завжди використовуються в комплексі з нішами, пандусами і найрізноманітнішими елементами, які потрібні були в зображенні дизайну ландшафту.

Надсучасні різновиди

 1. Габіонні.
  Термін “габіон” можна перекласти на російську як «велика клітка». Габіони стали популярними близько 100 років тому. За їх допомогою зміцнювали берегову лінію і схили, активно використовували їх при зведенні шляхів сполучення.
  Габіони – це порожнисті, об’ємні контейнери, що складаються з кучерявого металевого дроту. Виходячи з ширини осередків, габіон можна засипати камінням, щебенем або галькою. Основні переваги габіонів:
  • гранична простота конструкції, що забезпечує її надійність.
  • встановлюються без фундаменту.
  • можливість монтажу в будь-яку пору року, в будь-яку погоду;
 • дренажна система не потрібна.
  • порожнину конструкції можна заповнити ґрунтом і посадити там не дуже вимогливі рослини.
  Цей варіант підходить тим, хто часто любить змінювати дизайн своєї ділянки або як тимчасове рішення.

Опорні стінки, армовані геотекстилем

Систему зведення таких конструкцій розробили й активно використовують за кордоном. Основною сировиною при проведенні робіт виступає земля, яка надійно скріплюється за допомогою синтетичних матеріалів. Геотекстиль грає роль надійного каркаса. Зводячи кожен черговий шар, потрібно монтувати опалубку, що необхідно для досягнення максимальної жорсткості.

Полотно одночасно грає й роль оздоблювального матеріалу, тому потрібно захистити його від деструктивного впливу сонячних променів. Для цього геотекстиль обробляють бітумом, обшивають деревиною або посипають грунтом, а згодом озеленюють.

Опорні стінки з ґрунту, армовані георешітками

Ще один цікавий, доступний і дуже гідний варіант. Усадкові і термічні дії таких конструкцій не страшні від слова “зовсім”, що особливо важливо при експлуатації під відкритим небом. Для виробництва таких решіток використовують поліетиленові стрічки, які взаємно зафіксовані за допомогою зварювання.

Важлива особливість такого рішення полягає в тому, що стіна не боїться корозії і сонця.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи