Натуральний камінь в ландшафтному дизайні – краса від природи

Ландшафтний дизайн поєднує в собі інженерні та біологічні аспекти. За допомогою натуральних каменів, водойм, квітів, дерев можна красиво оформити ділянку перед будинком, але для створення красивої композиції необхідно враховувати не тільки технічні моменти. Важливо правильно вибрати загальну концепцію і матеріали: наприклад, природний камінь є серед досить популярних зараз матеріалів, він чудово підходить для ландшафтного дизайну. З його допомогою можна створити унікальні та вишукані композиції.

Проектування ландшафтів за допомогою природного каменю

Граніт, мармур, вапняк – натуральне каміння, які має масу переваг. Вони часто застосовуються в ландшафтному дизайні не тільки через те, що чудово поєднують всі елементи композиції, а й з-за своєї довговічності, морозо- і вологостійкості. Камені різних порід застосовуються для укладання двориків, стежок і клумб. З граніту або мармуру також можна побудувати фонтан, а з вапняку – альтанку.

Можна виділити і інші достоїнства:

• вони не втрачають свій первісний колір під впливом сонячних променів;
• гармонійно поєднуються з іншими природними і штучними матеріалами;
• один вид каменю може мати безліч забарвлень, завдяки чому можна втілити в життя будь-який проект.

У природному вигляді натуральні камені бувають наступних форм:

• величезні валуни;
• дрібна галька;
• булижники різних розмірів.

Доріжки і внутрішні дворики

З натурального каменю виходять гарні і надійні доріжки, стежки і майданчики. Граніт і мармур – міцні і надійні матеріали, що витримує практично будь-які навантаження і служить протягом десятиліть, а іноді і століть. Перед укладанням кам’яної плитки необхідно оцінити стан Ґрунту і підземних вод. Зазвичай цим займаються фахівці, і після отримання від них результатів дослідження можна приступати до мощення доріжок. Нюанси, які необхідно врахувати перед початком робіт:

1. Іноді необхідно дотримуватися всіх правил – встановлювати дренаж і т.і. Але в більшості випадків можна скористатися спрощеним варіантом монтажу.
2. Необхідно відразу вирішити, як буде використовуватися майданчик з каменю. Стежка і під’їзний майданчик для автомобіля монтуються різними способами.
3. В залежності від об’єкта використовуються кругляки, щебінь або відполіроване каміння.

Плитка з мармуру, граніту і вапняку має різні форми, розміри і кольори. Матеріал дуже пластичний, тому майстри можуть втілити в камені будь-яке побажання замовника.

Є кілька популярних методів укладання кам’яних плит:

• віяловий;
• паркетний;
• англійський.

В результаті виходить оригінальна бруківка з граніту або різнобарвна мозаїка.

Візерункова кладка – особливий метод мощення плитки. В доріжку або майданчик дворика вставляється морська галька, щебінь або скло. Виходить дуже стильна і модна композиція. Дворики, вимощені натуральним каменем, виглядають дуже красиво. Якщо на території розмістити інші елементи з того ж матеріалу, то вийде цілісна композиція.

Скульптури з граніту і мармуру

Скульптури призначені для прикрашання і пожвавлення ландшафту. Це можуть бути:

• персонажі з міфів;
• давньогрецькі боги;
• дикі тварини;
• рептилії.

Зовнішній вигляд скульптури підбирається в залежності від розміру вільного простору і його призначення. Вироби з граніту і мармуру прослужать дуже довго. За ними не потрібен особливий догляд, хіба що треба зрідка протирати скульптури вологою губкою. Їх первісний вигляд зберігається протягом десятиліть.

Фонтани з натурального каменю

Фонтан – унікальна споруда, що поєднує в собі рух і спокій. Мармуровий або гранітний фонтан стане головним елементом загальної композиції двору і підкреслить витончений смак господаря будинку. Такого роду композиції створюють особливу атмосферу умиротворення і гармонії.

Можна виділити наступні види фонтанів:

1. Класичний, де джерело води оточується кам’яним бордюром.
2. Водоспад – копія природних водойм з спадаючої водою.
3. Плаваючий, який застосовується в декоративних ставках.
4. Скульптурний, коли вода витікає з глечика або іншої посудини.
5. Музичний – вода пульсує під музику.
6. Світловий – вода забарвлюється в різні кольори.

Не можна встановлювати фонтан на будь-якому місці, що сподобалося хазяїну ділянки. Спочатку необхідно врахувати всі чинники, які можуть порушити його роботу. Наприклад, коріння дерев здатне згодом зруйнувати його підставу. Вище наведено кілька варіантів використання натуральних каменів в ландшафтному дизайні, проте межі досконалості в даному випадку немає.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи