Монтаж тротуарної плитки на бетон без сторонньої допомоги

Для монтажу тротуарної плитки в якості підкладки все частіше застосовуються залізобетонні конструкції збірного або монолітного типу. Її стали використовувати замість всім відомої, але технічно застарілої насипний. Залізобетонна конструкція захована під щільним шаром лицьового покриття, тому перегрівання від впливу прямих променів сонця практично виключено. Можна пожертвувати температурним розширенням для досягнення максимальних параметрів міцності і монолітності. Однак, монолітність буде заважати відведенню вологи, і ерозія буде давати про себе знати досить сильно. Тому робити зазори все-таки потрібно.

В якості підстави виступає щебенева підсипка та, завдяки власній монолітності, така основа служить досить довго. Допустиме навантаження на поверхню визначається тільки міцністю плити. Монтаж і демонтаж не доставляють серйозного клопоту, і це одне з найбільш значущих переваг аналізованого варіанта. Згодом бетон стане дещо фрагментованим і в якийсь момент просто перетвориться на звичайну підсипку з гравію.

Особливості монтажу бетонної основи

Особливих вимог до показників механічної міцності бетону немає. Використання бетонної подушки має масу практичних і економічних переваг. Можна використовувати промитий бетон або цемент, який довго зберігався, і ефективність і надійність плити від цього ніяк не зміниться. Якщо мова йде про бетон, виготовлений в заводських умовах, то допустимо застосовувати підготовчий бетон 100 і 150 марки.
Дуже важливо приділити увагу морозостійкості. Саме з цієї причини досвідчені фахівці наполегливо рекомендують використовувати бетон не нижче 250 марки. Домогтися бажаних параметрів можна і застосовуючи бетонні модифікатори. Йдеться про повітрезалучаючи або пластифікуючи засоби. Армування, нехай і саме простеньке, в даному випадку буде зовсім не зайвим. Для цього краще застосовувати сітки з полімерних матеріалів.

Роблячи покриття такого типу на бетонній основі, обов’язково необхідно подбати про систему відведення води. Водовідвід може бути як поверхневого, так і прихованого типів. Зі збільшенням площі покриття збільшується і актуальність даної вимоги. Різноуклонка бетонної плити з параметрами мінімум 1000 до 1 має принципове значення. Наявність бордюрних каменів і зливових каналів – обов’язкові вимоги.
На території невеликих ділянок, де створити зливову систему не представляється можливим або важко, відведення води можна організувати за допомогою перфорації. Перед тим, як заливати плиту в гравійну підсипку, слід помістити відрізки пластикових труб невеликого діаметра, а надлишки довжини можна видалити після того, як застигне бетон.

Як правильно укладати плити на клей?

Найбільш простим і поширеним методом монтажу плитки на платформу з бетону вважається закріплення її на плиті за допомогою спеціального клею або розчину. Даний метод часто застосовують для облагороджування бетонної вимощення будівель. Але є у цього способу і недоліки:

1. Неможливість проведення фрагментарного ремонту або перекладання всієї плитки.
2. Неякісна конструкція водовідведення майже напевно призведе до знищення плитки з настанням заморозків.
3. Між камінням дрібнорозміченої плитки з’являються помітні перепади, монтаж плитки значно ускладнюється.
4. Під час значних температурних перепадів може трапитися відшаровування після закінчення декількох сезонів, але морозостійкий клей вирішує цю проблему.

В абсолютній більшості випадків плитку монтують прямо поверх сирого бетону, виконуючи фінішне вирівнювання із застосуванням піщано-цементного складу, приготованого в пропорції 1 до 2. Обов’язковою вважається наявність швів, шириною від 1 до 3 міліметрів. Вони необхідні для компенсації температурного розширення плитки і виключення негативних наслідків.
Монтаж можна здійснювати із застосуванням плиткового клею, що забезпечує максимальну ефективність при монтажі плитки всередині приміщень. Під навісами і на терасах виникає необхідність компенсувати температурні перепади, тому потрібно обов’язково розстелити скловолокнисту сітку.

Оптимальний час для настілки на підсипку

Укладати бруківку малих розмірів (такою вважається плитка, якою потрібно більше 20 шт. / М2) необхідно по підсипання з суміші піску або відсіву різних розмірів (максимум 4 міліметри), при цьому додаючи цемент. Конкретне співвідношення визначається виходячи з того, які навантаження має відчувати конструкції під час експлуатації. Не варто забувати про те, що під час експлуатації неминуче з’явиться колія глибиною до 5 мм, яку легко можна прибрати за допомогою перекладки.

Оптимальна щільність розміру насипання – 70% від щільності плитки. Принципово важливо не допустити розмивання, для чого необхідно пройтися по всіх щілинах цементно-піщаним розчином. Якщо гігроскопічність принципово важлива, перед засипанням суміші основу необхідно укрити голкопробивним геотекстилем, але підійде й синтетична мішковина.

Для трамбування підсипки застосовується розумна фізична сила, яка співвідноситься з майбутніми експлуатаційними навантаженнями. Ручний коток і трамбування імітують високу пішу прохідність цілком гідно, а ось імітувати проїзд транспорту доведеться вже із застосуванням механізованої техніки. Підсипка не повинна навіть трохи намокнути до початку процесу монтажу плитки, в іншому випадку вирівняти поверхню буде дуже непросто.

Техніка кладки і прометкі

Підсипати суміш під окремо взятий елемент і допомагати процесу киянкою – цілком допустимі дії, які допомагають погасити відмінності в щільності плитки, домагаючись рівномірності при її укладанні.
Якщо плитка розташована на великій ділянці, зверху її посипають сумішшю з сухого, ретельно промитого дрібнофракційного піску та цементу. Суміш готують в пропорції 1: 4. Після цього необхідно ретельно промести кожен зі швів, забиваючи туди посипання. Якщо все зроблено правильно, ніякі рослини в швах не з’являться.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи