Митий бетон: переваги, виготовлення, сфери застосування

Вироби з декоративного бетону мають не тільки особливий зовнішній вигляд, але й наступні плюси:

• довговічність і міцність;
• відсутність необхідності в особливому догляді;
• стійкість до впливу ультрафіолету, атмосферних опадів, вітрів і хімічних засобів;
• безпеку;
• доступна ціна.

Процес виготовлення

Митий бетон має досить незвичайний зовнішній вигляд. Особлива фактурність – наслідок того, що наповнювач виступає на поверхні. Така технологія була популярна за радянських часів, але застосовується вона і зараз. При створенні декоративних виробів, які будуть служити прикрасою міських вулиць, внутрішніх двориків житлових будинків і паркових зон, враховується те, що бетонні конструкції будуть постійно перебувати під відкритим небом. Матеріал зберігає свої властивості в будь-яку пору року і при будь-яких погодних умовах. При дотриманні правильної технології замішування розчину матеріал вийде морозостійким і вологовідштовхуючим.

Правила створення митого бетону:

1. Затвердіння суміші повинно відбуватися нерівномірно, для чого при виробництві створюються особливі умови.
2. Поверхня повинна визрівати повільніше, ніж внутрішня частина. Для цього її необхідно змастити спеціальним гелем, який і додасть ефект уповільнення.
3. В результаті виходить шар суміші, що не застигла, який змивається потужним струменем води. На поверхні залишаються компоненти наповнювача.

Декоративний шар не обсипається завдяки тому, що наповнювач (граніт, мармур, галька) рівномірно розподілений. Після того, як внутрішня частина вироба застигне, потрібно зняти опалубку. Результат – шорстка поверхня з дрібно кам’яної крихти або гальки. Кожен елемент наповнювача звільняється приблизно на 40%, що надає тротуарах, сходах і пішохідним зонам протиковзке покриття.

Технологія виготовлення розчину

Приготувати розчин просто: необхідно змішати пісок, цемент, фрагменти натурального каменю і воду.

Зовнішній вигляд виробу залежить від:

• наповнювача;
• рівня звільнення наповнювача після обробки його водою;
• наявності пігменту в розчині.

Сповільнювач обов’язково повинен бути використаний у виготовленні декоративних конструкцій. Його можна нанести на всю поверхню виробу або на деякі його частини. При литві тротуарної доріжки сповільнювач необхідно нанести тільки на її верхню частину. Якщо суміш заливається в форму, то внутрішні стінки матриці необхідно змастити реагентом і потім заливати розчин.

Необхідне обладнання та матеріали

Щоб отримати декоративну поверхню, потрібен потужний струмінь води. Для цього буде необхідне спеціальне обладнання: водяний насос або пістолет-розпилювач. На підприємствах, що займаються виробництвом виробів з митого бетону, використовують спеціальну техніку для замішування розчину. Приготувати його самостійно можна в бетономішалці.

Форма або опалубка повинні бути виготовлені з міцних матеріалів (дерево, пластик).

Поради по виготовленню:

1. Мастерком можна вирівняти бетонну поверхню.
2. Гель-сповільнювач найкраще наносити широким пензлем. Якщо має бути робота з формою, він наноситься на її внутрішні стінки або на матеріал, який був в неї покладений (плівка, папір).
3. Матеріал ущільнюється за допомогою вібростола або ручним трамбуванням.

Інструкція по роботі

Послідовність виконання робіт:

1. Замісити розчин, за консистенцією нагадує густу сметану;
2. Використовувати марку цементу не менш М400.
3. Наповнювач – природний камінь. Розмір окремого елемента не повинна бути менше 5 мм і більше 20 мм.
4. Готовий розчин залити в форму або опалубку. Не забути скористатися гелем-сповільнювачем.
5. Суміш утрамбувати і розрівняти.

Нюанси виробництва

Робота з бетоном повинна відбуватися чітко за технологією, з дотриманням певних термінів. Якість кінцевого результату залежить від терміну дії гелю-сповільнювач. Якщо форму або опалубку зняти невчасно, то наповнювач буде занадто сильно виступати на поверхні.

Для виготовлення клумб і ваз застосовуються форми складної конструкції. Щоб поверхня на декоративних виробах була гладкою, внутрішню частину форми потрібно укласти паперовими листами, просоченими гелем-сповільнювачем. Закріпити папір на вертикальних матрицях можна рідким склом.

Змив зовнішнього шару

Інструкція останнього етапу виробництва:

1. Вилучити виріб з форми або зняти опалубку.
2. За допомогою потужного струменя змити зовнішній шар бетону, поки не затверділий розчин повністю не зійде.

Сфера застосування

З митого бетону можна зробити:
• тротуарну плитку або бруківку;
• паркувальну зону або монолітну терасу;
• лавочки і стільниці;
• панелі для будівництва будинків;
• фасадна плитка;
• колони і балясини;
• паркани;
• квітники і вазони;
• сміттєві урни;
• ступені і елементи огорожі.

Сфер застосування митого бетону безліч, а речі з нього прослужать не одне десятиліття.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи