Клумби з бетону: способи виготовлення та декорування

Для створення бетонних клумб потрібні певні матеріали і дотримання послідовності всіх етапів. Зробити клумбу яскравою допоможуть додавання барвників в суміш і декорування виробів.

Клумби з бетону: способи виготовлення та декорування

Клумба може прикрасити внутрішній дворик, паркувальну зону, доріжку і стати справжньою живою огорожею. Створити оригінальний предмет ландшафтного дизайну можна своїми руками.

Для всіх вазонів існує загальна класифікація. Їх можна поділити на:

• вуличні;
• домашні;
• декоративні.

Вуличний квітник можна виготовити з пластика, металу, каменю, дерева, глини і бетону. Який саме матеріал використовувати, вирішує власник присадибної ділянки, але саме клумби з бетону можуть вписатися в будь-який стиль оформлення території. Вони можуть бути абсолютно будь-якої форми і розміру.

Переваги

Бетон – одночасно пластичний і міцний матеріал. При правильній обробці бетонних виробів можна не боятися стрибків температури, атмосферних опадів і вологості.

Плюси бетонних клумб:

1. Зберігаючи просторове єдність, квітник може виступати в якості розділової смуги на ділянці. Наприклад, якщо необхідно відокремити зону проїзду від саду.
2. Бетонні вазони дуже важкі і міцні, що не дозволяє зловмисникам вкрасти їх або розбити.
3. За допомогою вертикально встановлених клумб можна створити зелену зону, зберігши вільний простір.
4. Довговічність.

Вуличні вазони – бюджетний варіант оформлення дворика.

Недоліки

В бетонний розчин необхідно додавати водовідштовхувальні і морозостійкі присадки. Хоча це і збільшить вартість виробу, але дозволить подовжити його термін служби.

Мінуси бетонних конструкцій:

• Пересунути важкі клумби практично неможливо, тому перед їх установкою потрібно визначитися з місцем, де вони будуть розташовані.
• Бетон – матеріал, що вимагає декоративної обробки.
• Зовні навіть невеликі вазони виглядають громіздко.
• Висока пористість бетону.

Ці незначні недоліки бетонних клумб з легкістю покриваються їх перевагами.

Технологія виготовлення бетонних клумб

На самому початку необхідно визначитися з кольором і формою квітника. Вони повинні відповідати загальній композиції двору і не дуже виділятися на тлі зростаючих в них квітів.

• в розчин слід додавати неяскраві пігменти;
• малюнок на горщику може містити в собі кольори посаджених в ньому рослин;
• якщо в клумбі будуть рости різні квіти, пофарбувати його краще в нейтральний колір.

Важливо дотримуватися пропорції. На маленькій ділянці громіздка клумба стане недоречним елементом, як і на великій території – маленькі горщики.

На дні бетонного вазона обов’язково повинні бути отвори для відводу зайвої вологи, що матиме благотворний вплив на ріст рослин.

Склад розчину

Для створення клумби своїми руками потрібно приготувати розчин матеріалу для виготовлення опалубки. Суміш готується за наступним принципом:

• 1 міра цементу;
• 3 міри дрібного піску;
• пігмент.

Як барвник може виступати:

• мармурова крихта;
• порошкові фарбувальні склади;
• масляна фарба.

Кожен метод фарбування дає свій результат. Наприклад, додавання олійної фарби дасть ефект мармуру.

Опалубка

Стінками опалубки може виступати будь-який матеріал, який не всмоктує вологу. Якщо потрібен максимально пластичний матеріал, наприклад, картон, то на нього можна укласти поліетилен. Великі клумби можна заливати в вириту в землі яму, яка також повинна бути прокладена поліетиленовою плівкою.

Для маленьких горщиків в якості форми можуть виступати пластикові відра і пляшки.

Декорування квітника

Прикрасити можна як вазу, зроблену своїми руками, так і куплену в магазині. Існує кілька способів оформлення:

Фарбування

Найлегший спосіб прикрасити клумбу – пофарбувати її в красивий колір. Для цього необхідно придбати спеціальні фарби по бетону, для робіт на вулиці. До початку фарбування необхідно нанести на поверхню квітника два шари грунтовки: так фарба довше прослужить.

Даний спосіб має головну перевагу – фарбу можна поміняти в залежності від того, яка рослина висаджено в квітник.

Барельєф

Для отримання рельєфу на поверхні клумби можна використовувати великі листи з яскраво вираженими прожилками. Наприклад, листя лопухів або дерев. Листя необхідно зафіксувати на опалубці зсередини, після чого можна заливати розчин. Видалити залишки листя можна звичайною водою.

Мозаїка

В якості прикрас підійдуть:

• черепашки;
• кольорова галька;
• бите скло, кахельна плитка, посуд.

Нанесення мозаїки вимагає дотримання певних правил:

1. Створити ескіз на папері.
2. На бетонній поверхні вази нанести межі орнаменту.
3. Проклеїти краї малюнка, а потім заповнити місця, що залишилися.
4. Покрити лаком.

Елементи мозаїки кріпляться будівельним клеєм.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи