Фундамент для паркану

Історія появи першого забору починається ще в самому ранньому розвитку людства. Після того як людина побудувала будинок – з’явився і паркан навколо нього. Потім великими парканами, тобто фортечними стінами, захищали цілі міста. Йшов час, види і способи будівництва парканів змінювалися, але незмінним залишалося одне – паркан повинен захищати і охороняти власника і його житло від зовнішніх зазіхань.

Він, за своєю суттю – будівельне споруда, а значить, у нього обов’язково повинен бути фундамент, основа, здатна витримати навантаження самого паркану, для її рівномірного розподілу на грунт, тим самим забезпечуючи захист від просідання і руйнування. Фундамент забезпечує цілісність конструкції, не допускає перекосів і розривів.

Зовні, дані будівельні споруди, принципово не змінилися, хоча без впливу будівельної моди і географічних відмінностей не обійшлося, – конструкція все та ж, що і першого забору – фундамент, несучі стовпи і матеріал або елементи для заповнення проміжків або прольотів між стовпами. З розвитком будівельних технологій і появою нових матеріалів значно розширилися способи і види таких об’єктів. У приватному будівництві дана архітектурна форма, крім утилітарного значення, грає роль своєрідної візитівки власника будинку.

В районах приватної забудови, паркани в Києві можуть розповісти наглядовій людині дуже багато про господаря, його смаки, уподобання, навіть про характер, а будівельнику вони розкажуть – який у нього фундамент, адже він завжди, як правило, захований в землі, на відміну від верхньої парадній огорожі.

Вид і спосіб пристрою фундаменту залежить в першу чергу від того, який паркан і з якого матеріалу буде на ньому зводитися. Природно, що для легких огорож достатній буде полегшений варіант. А глухий капітальний паркан з досить важких будматеріалів вимагає пристрою надійного монолітного фундаменту, а також обов’язково розробки архітектурного і робочого проектів, де будуть враховані всі розрахунки – фундаменту, висоти споруди, загальна вага майбутньої конструкції, рельєф ділянки і характеристика грунтів.

При будівництві парканів можна використовувати кілька видів фундаментів:

– стрічковий монолітний,
– стовпчастий,
– стрічково-стовпчастий або комбінований,
– кам’яний або бутовий,
– з натурального рваного каменю,
– буту.

Стрічково-монолітний фундамент

Найпоширеніший і популярний вид – це, безумовно, стрічково-монолітний фундамент мілкого закладення, заливається бетонним розчином в поглиблене на 50-80 см і підготовлене подушкою з щебеню підставу, ширина при цьому дещо більше, ніж у майбутнього паркану. Такий тип фундаменту використовується при будівництві з цегли, плит або бетонних блоків. При наявності істотних перепадів або ділянки з ухилом, фундамент виконується ступенями, з урахуванням того, щоб перепад висот знаходився в місцях, в яких будуть встановлені згодом несучі стовпчики. Цей спосіб має широке поширення, коли будують бетонні паркани в Києві, це пов’язано з особливостями міського рельєфу.

Технологія виглядає таким чином: проводиться розмітка всієї ділянки, потім по периметру викопується траншея і встановлюється опалубка. Необхідно зробити підставу з щебеня, а на нього встановлюється в’язана арматура. Потім заливається бетон з пошаровим трамбуванням. Слід враховувати, що при зведенні забору з цегли, перед початком кладки на стрічковий фундамент треба провести гідроізоляційні роботи, необхідність яких пов’язана з тим, щоб уникнути згодом капілярного всмоктування води цеглою і являє собою стяжку з цементного розчину з ущільнювальними добавками, наприклад, алюмінату натрію і товщиною в 20-25 мм.

Стовпчастий фундамент

Для більш легких або полегшених огорож з профнастилу, сітки-рабиці або для дерев’яного, як правило, влаштовують стовпчастий фундамент. У цьому випадку вага забору розподіляється на несучі стовпи, тому досить зробити фундаментне підставу під них. У грунті спочатку проводиться буріння ям для паль, які заливаються бетонним розчином. Існує і має своє застосування так звана бетонна «п’ята» – спеціальне розширення на дні ями, що виконується за технологією ТІСЕ, для протидії пученію грунту при морозах і, відповідно, влаштовується на пучністих грунтах.

Дана технологія знаходить своє застосування і для установки стовпів, до яких кріпляться ворота і хвіртки. Стовпчастий фундамент проводиться в стислі терміни, простий у виконанні і не дуже витратний.

Стрічково-стовпчастий фундамент

Часто паркани в Києві будуються із застосуванням комбінованого – стрічково-стовпчастого фундаменту. Це бетонний фундамент з монолітною стрічкою і додатковим розширенням і поглибленням під несучі стовпи. Армується весь периметр – по стрічці і в опорах. Такий фундамент має більш високі фізико-механічними характеристиками в порівнянні з стрічковим. Своє застосування знаходить при будівництві комбінованих зборів, тобто несучі стовпи з декоративних блоків або цегли, а проміжки між ними можуть бути з дерева, металевих або кованих елементів, профнастилу і т.д.

Фундамент з буту

Найдавніший спосіб пристрою фундаменту для забору – основа з буту, натурального рваного каменю. В даний час використовується досить рідко і має виключно архітектурне рішення. Технологія практично ідентична стрічково-монолітної, з тією різницею, що на підставу з щебеня укладати не бетон, а великі натуральні камені з цементним розчином, масова частка якого від 15 до 25%. Армування для даного способу не застосовується, і такий фундамент, на відміну від попередніх, не весь знаходиться в землі, а верхня частина, приблизно 30-50 см, височить з землі і на який кріпляться, наприклад, красиві ковані елементи.

Пристрій фундаменту – відповідальний етап будь-якого будівництва – від зведення будівлі, будинку до паркану. Якість робіт на цьому етапі впливає на все подальше будівництво і, відповідно, на надійність будується конструкції. Особливо важливо, влаштовуючи бетонні паркани в Києві, враховувати всі фактори, які можуть вплинути на їх надійність і довговічність. Звичайно, необхідна в даному питанні консультація фахівців, які зможуть провести необхідні розрахунки, врахують вимоги відповідних СНиП, підкажуть варіант найоптимальнішого технічного рішення, з урахуванням застосування різних будівельних матеріалів і за типом пристрою самого підходящого фундаменту.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи