Декорування та догляд за огорожами

Мати власний будинок і земельну ділянку – мрія багатьох людей. Ми всі можемо уявити, як сидимо на подвір’ї біля своєї садиби із філіжанкою ароматної кави та дивимося на чарівні акації чи фіалки, що ростуть коло нашої огорожі. Однак, щоб спостерігати таку картину у реальному житті, необхідно спочатку побудувати будинок (так, без цього нікуди), а вже потім подбати про те, щоб ці акації та фіалки стали частиною живого декору на вашій локації. І не варто забувати про ваш паркан, адже навіть огорожа із бетонних блоків час від часу потребує серйозної ревізії. Тому що речі виглядають як нові тільки у тому випадку, якщо за ними правильно доглядають.

У цій статті ми розповімо, що можна посадити уздовж забору та чим обробляти огорожу, щоб вона завжди мала досконалий вигляд. 

Чим кращий догляд – тим довше прослужить забор

Якщо ви хочете, щоб якийсь предмет прослужив вам як можна довше, ви повинні виділяти додатковий час на догляд за цим предметом. Паркан – не виняток.

Ми всі розуміємо, що період експлуатації забору залежить від матеріалів, з яких він сконструйований. Наприклад, дерево – не найміцніший і не найдовготриваліший матеріал – вода, сонце, вітер, а також шкідливі комахи, такі як терміти, погано впливають на його структуру. Тому перевірку та оновлення дерев’яних огорож потрібно проводити кожні 2-3 роки.

Полімерні паркани та огорожі з профнастилу також не застраховані від зовнішніх факторів. Так, ці матеріали більш довготривалі, ніж дерево, але з часом вони можуть страждати від корозії, що в подальшому може призвести до заміни частин забору.

Найбільш стабільними, на нашу думку, залишаються бетонні блоки. Такий забор буде служити десятиліттями. Звичайно, його час від часу також треба обробляти спеціальним розчином, щоб всередині не утворювалися тріщини, але доглядати за бетоном простіше, ніж за вищезазначеними матеріалами. Принаймні сучасні бетонні огорожі не настільки швидко руйнуються під впливом різних зовнішніх факторів.

Взагалі, незалежно від того, який у вас забор, поставте собі задачу – щороку робити його огляд для виявлення та усунення будь-яких недоліків. Такий підхід допоможе вам уникнути зайвих витрат, а вашому паркану послужити не тільки вам, але ще й вашим онукам.

Бетонні паркани та їх декорування

Перед тим, як саджати якісь дерева чи кущі біля свого паркану, варто попередньо зазирнути до Земельного Кодексу України (стаття 17), бо саме там встановлюється відстань, на якій мають перебувати дерева і кущі від огорожі.

Так, якщо ви хочете посадити дерева, то якщо ширина їхніх крон не перевищує 5 м, то вони можуть розташовуватися на відстані 3 м від вашого паркану. 

Також ви маєте розуміти, якщо якесь із ваших дерев затінятиме ділянку вашого сусіда, то через це можуть виникнути суперечки, в результаті яких ви можете залишитися без своєї рослини. До речі, великі дерева у майбутньому можуть також стати причиною ушкодження вашого забору, якщо вони раптом впадуть під сильним поривом вітру. Тому всі ці нюанси варто враховувати заздалегідь.

У всьому іншому – дайте волю своїй креативній стороні. Ви можете створити невеликий яблуневий садок коло паркану, огорнути вашу огорожу виноградною лозою, чи влаштувати справжню оранжерею з різними екзотичними рослинами. Тут все залежатиме від вашої уяви.

Особисто ми вважаємо, що квіти біля паркану – це вже гарний початок. А додавання інших частин декору зроблять цю картину ще прекраснішою.

Якщо ви хочете дізнатися ще більше про догляд за огорожею та її декоруванням, звертайтеся до нас. Наші спеціалісти поділяться з вами своїм досвідом експлуатації парканів, а також порадять рослини, які найкраще виглядатимуть поряд з вашим забором.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи