Декоративні бетонні блоки для заборів

З давніх-давен людині властиво огороджувати своє житло від навколишнього світу. Таким способом він визначає межі своєї території, і захищається від непроханих гостей і надмірно цікавих поглядів. Нині паркани в Києві стали важливою частиною екстер’єру приватного будинку. Забір розділяє земельну ділянку на певні зони, оберігає територію від бродячих тварин, і захищає дітей від небезпек на вулиці. Правильний паркан є візитною карткою всього житла, він приносить естетичний комфорт господарям, вражаючи гостей своїм зовнішнім виглядом.

Обираємо паркан

Асортимент конструкцій, матеріалів і дизайну парканів досить широкий: можна захистити ділянку високим парканом у вигляді кремлівських стін; навколо палісадника можна поставити невисоку декоративну огорожу; можна встановити височенні стіни в тон заводським огорож або ж оформити паркан розкішної в’яззю художньої ковки. Не менш надійно охороняють земельну ділянку колод частоколи, живоплоти і інші типи огорож.

Сьогодні досить широко поширене комбінування різних конструкцій зборів. Наприклад, з боку під’їзду до будинку встановлюють розкішні прольоти з кованого заліза або ж витончена огорожа, виконана з натурального каменю. А на кордоні з сусідньою ділянкою стоїть умовний парканчик з рослин або ж паркан, виготовлений з невисоких бетонних блоків. З боку проїжджої частини ділянку захищений високою цегляною кладкою або бетонною стіною.

Вибір господарів залежить від багатьох факторів, – фінансові можливості, рівень захисту, декоративність, довжина периметра ділянки, – на основі яких потрібно відшукати свій унікальний компроміс. Абсолютно відсутня будь-яка раціональність, коли в якості тимчасового паркану укладають цегляну стінку – призначення об’єкта не відповідає витраченим грошам. З іншого боку, паркан із сітки-рабиці абсолютно недоречний навколо розкішного особняка. Потрібно відшукати баланс на основі декоративності, функціональності і вартості.

Тонкощі парканів та огорож

Дачні парканчики з металевої сітки або ж тимчасові огорожі досить прості в пристрої і установці. Треба вкопати (або вбити) ряд стовпчиків (з дерева, залізобетону або металу), а між ними натягнути секцію з оцинкованої сітки і зварного каркаса. Паркани з профнастилу або дерев’яні паркани встановити трохи складніше: на несучих стовпах закріплюються поперечні лаги, до них, в свою чергу, кріпляться дерев’яні дошки або профлисти.

Вартість подібних конструкцій цілком доступна, такі паркани легко зводити і демонтувати, а тому вони найбільш затребувані. Однак такі огорожі недовговічні, капітальними їх зовсім не можна назвати, як не можна назвати солідними. Паркан, який претендує на звання капітального, повинен складатися з фундаменту, надійних прольотів і опорних стовпів. Фундамент формує подальше існування забору. Якісно виконаний стрічковий фундамент може бути монолітною, надійною основою незалежно від типу огородження. Такий фундамент витримає всі погодні умови, перепади температур, круглий рік він буде нести тягар кам’яних цегельних, дерев’яних і металевих прольотів і бетонних стовпів.

До речі, опорні стовпи не менш важливі. Вони не тільки виконують несучу функцію, а й є естетичної складової забору. Тут дуже важливо отримати декоративний баланс між стовпами і прольотами, так як невдало виконаний дизайн забору порушить зовнішнє єдність дому та ландшафту.

Ще одна деталь капітального забору, проліт, може бути виготовлений з металу, дерева, цегли або бетону. Зустрічаються ефектно виготовлені комбіновані варіанти, наприклад, дерев’яний верх, а нижче – невисока кам’яна кладка; або зварений гратчастий паркан в поєднанні з бетонним цоколем.

Матеріали для парканів

Найбільш довговічним і якісним матеріалом тривалий час вважався цегла (варіант – натуральний камінь). Стовпи і стіни цегляної огорожі добре зберігають захисні якості, а згодом набувають чарівність старовини. Однак у цегляної огорожі є серйозний мінус: довговічність варто серйозних грошей. Іноді виходить так, що вартість паркану з цегли навколо ділянки дорівнює вартості всього будинку, тому подібні варіанти доступні виключно заможним людям.

Альтернатива цегляній огорожі – бетонний паркан, вартість якого істотно нижче. Спочатку бетон, що не поступається в міцності цеглі, істотно програвав через свого зовнішнього вигляду, його громіздкість і похмуру структуру не рятує навіть фарбування. Ситуація змінилася, коли з’явився декоративний бетон з імітацією каменю, деревини, цегляну кладку – і цегла почав здавати свої позиції.

Забуваючи про цеглу

Декоративний бетон зайняв міцні позиції щодо конструкції і економічності. Декоративні блоки популярні і при будівництві підпірних стін, і для побудови балюстрад, садових альтанок і колон, проте найбільш яскраво гідності бетону проявилися під час будівництва опор в комбінованому паркані. В процесі установки стовпів декоративні бетонні блоки в Києві укладаються один на одного досить швидко, як конструктор і формує порожнистий стовп. Далі цей стовп армується, якщо є необхідність – заливається бетон.

В останньому випадку в результаті виходить монолітна конструкція з великою несучою здатністю, її навіть можна використовувати як несучу конструкцію або опорну стіну. Монолітні стовпи на основі бетонних блоків вільно витримують вагу кованих і зварних воріт, вони довговічні і не потребують витратах на експлуатацію.

Ще одна перевага бетонного паркану – це декоративна поверхня, яка може бути виготовлена ​​у вигляді натурального каменю. Бетонні опорні стовпи можна забарвити в будь-який колір.

Додаткову естетику і завершеність забору можуть надати ковпаки на стовпах. Нижню частину бетонних стовпів і фундамент паркану може чудово доповнити облицювання цокольної плиткою, витриманою в єдиному з декоративними блоками стилі. Комбінування бетонних декоративних блоків з іншими матеріалами – дуже красиві паркани, які протягом тривалого часу дивують своєю різноманітністю і пишністю.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи