Бетонні вази: особливості виготовлення і використання

Задіяти свою фантазію і додати декоративної привабливості садовій або заміській ділянці допомагають архітектурні форми – фонтани, скульптурні об’єкти, предмети меблів. Важливу роль в ландшафтному дизайні здатні зіграти і бетонні вази для рослин, виготовлення яких можливо самостійно. Натуральні матеріали краще гармоніюють з квітковими композиціями та живими рослинами, але виготовити такі вази самостійно неможливо, тому відмінною альтернативою граніту і дорогим натуральним каменям виступає бетон. Матеріал відрізняється універсальністю і пластичністю, а вироби з нього міцні, вологостійкі, довговічні і стійкі до атмосферних впливів.

Різноманітність бетонних ваз

Бетон – непривабливий і сірий матеріал, але він помітно перетворюється, якщо доповнити суміш барвниками або задекорувати готові вироби. Але навіть без художньої обробки, в сірому натуральному кольорі, бетон виглядає стильно. Найчастіше бетонні вироби використовують в урбаністиці: їх можна побачити в парках, садах, алеях, на громадських територіях.

Перевагами бетонних ваз є:
• доступна вартість: дорогим компонентом є лише фарбувальний порошок.
• високі експлуатаційні якості.
• велика різноманітність форм і розмірів.
• відсутність необхідності в догляді.

Для виготовлення горщиків і ваз застосовується формовка промисловим способом. Звичайна ваза висотою від 30 до 60 сантиметрів складається з чаші, опорної ніжки і підстави. Але виготовлена ​​в заводських умовах ваза влаштовує не всіх, оскільки виріб виходить стандартне, не завжди відповідає бажаним характеристикам. Зробити неповторну вазу потрібної форми і величини можна вдома.

Вибір глибини вази залежить від її призначення. Наприклад, для декоративних квітів підійде неглибока ваза, а її переваги можуть стати вирішальним фактором при виборі форми і розміру. На промислових заводах застосовують типові форми для заливки, а для домашнього виготовлення підійдуть будь-які підручні матеріали, іноді дуже нестандартні: пляшка із пластику, м’яч або коробка.

Після затвердіння утворюється міцна монолітна конструкція, тому можна створити вазу у формі кулі, прямокутника або навіть більш цікавої форми. До речі, така ваза може служити не тільки ландшафтною прикрасою, але й незвичайним арт-об’єктом.

Розміщення на території

Вази, квітники і клумби грають важливу роль в оформленні всієї ділянки, дозволяючи робити яскраві акценти і ділити площу на зони. Зовнішнє оформлення вази слід робити відповідно до навколишнього ландшафту і інших об’єктів на території. Потрібно враховувати і розмір ділянки при виборі розміру вази, оскільки бетон здається масивним. Занадто великий виріб не підійде: він повинен бути оптимального розміру для підкреслення концепції ландшафту.

Стилі виготовлення ваз розрізняються: модерн і класика, хай-тек і сільський стиль. При фарбуванні бетону вироби виходять дуже ефектними. Але важливо знати міру і не допустити, щоб колір вази перебивав яскравість кольорів. Стандартними відтінками для фарбування вази є білий, сірий, коричневий, теракотовий і бежевий.

Самостійне виготовлення

Процес досить простий і не вимагає спеціальних інструментів або знань. Щоб створити потрібну форму, вибирається будь-яка ємність, але обов’язково герметична і без щілин. Для бетонної суміші потрібні цемент, гравій та пісок: міцність виробу буде залежати від обраної марки цементу. Цементний розчин добре перемішують з піском, додаючи при цьому потрібну кількість гравію. Формується гірка, в центрі якої робиться лунка, куди вливається вода. Суміш повинна бути консистенції густої сметани, так що при необхідності додають ще води.

Далі знадобляться дві ємності однакової висоти, але різного об’єму. Відмінним рішенням буде використання двох коробок або тазиків. Їх вставляють один в інший, залишаючи зазор між ними, який і буде товщиною вази.
Для нормального видалення бетонної основи потрібно змастити форми антипригарним засобом або рослинним маслом перед заливкою розчину. Для підвищення міцності вази при заливці суміші використовують армуючу сітку.

Для більш тривалого зберігання експлуатаційних характеристик вази є кілька рекомендацій:
1. Для висвердлювання отворів краще скористатися свердлами по каменю.
2. Перед фарбуванням вироби поверхню обробляють грунтом, а нерівності зашпаклювати.
3. Для отримання світлого тону після фарбування поверхню виробу піддають обробці білим грунтом.
4. Більш швидкому застиганню виробу сприяють гіпс або вапно в складі суміші.

Декорування ваз

Прикрашають вази різними методами, але найчастіше це роблять за допомогою фарби. Її наносять за допомогою трафарету або губки для створення фактури або ж просто фарбують вазу валиком або пензлем. Є кілька способів фарбування: додавання фарбника в суміш або фарбування вже закінченого виробу. При виборі другого методу фарбувати починають лише після повного висихання форми і після обробки поверхні наждачним папером.
Водостійку фарбу з додаванням акрилу вибирають, якщо готова ваза буде прикрашати вулицю. Пластичність бетону дає можливість створювати різні фактури з використанням тканин, штампів та інших предметів. Поверхню, яка ще не встигла висохнути, можна прикрашати мозаїкою, природним каменем, черепашками і іншими деталями.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи