Бетонні тумби: характеристики і сфери застосування

Бетонні вироби відрізняються міцністю і довговічністю, з цієї причини даний матеріал нерідко застосовують у створенні архітектурних форм і урбаністичних елементів. Бетонні тумби – прекрасне рішення для розмежування автостоянок або ділянок руху.

Вони мають такі переваги:
• можливість транспортування;
• встановлюються без додаткової основи;
• установку як на тимчасове, так і постійне місце;
• можливість декорування в будь-якому стилі;
• безпеку для дороги і комунікацій.

Основним недоліком зазвичай називають вагу виробу – через неї для установки потрібна будівельна техніка. Але цей мінус перетворюється на плюс: демонтувати або зруйнувати тумбу самостійно без обладнання не вийде, а значить, не варто боятися вандалізму. Бетонні тумби бувають найрізноманітніших форм, оскільки пластичність суміші і простота заливки в опалубку дозволяють формувати предмети будь-якого розміру і виду.

Опори для тимчасових огорож

Подібні тумби, як правило, малих габаритів: маса і розмір дозволяють транспортувати основи для тимчасових огорож. Опори використовують в місцях ведення будівництва або при необхідності встановити межі зони, де проводяться роботи.

Існує два різновиди:
1. З анкерами під стовп з фланцем. Передбачено чотири вставлені різьбові шпильки, які з’єднують стійку забору з тумбою. Регулювання ухилу стійки можливо завдяки цим болтам.
2. З отвором для стовпа. Кріпиться огорожа на перпендикулярні напрямні.

Тумба для флагштока

Відрізняється мобільністю і виготовляється з важкого бетону, зазвичай оснащена заставними з металу. Зовні являє собою усічену піраміду, в верхівці якої розташовані шпильки для прикріплення щогл. Флагштоки часто встановлюють в місцях великого скупчення людей при організації акцій, концертів та інших заходів. Основна увага приділяється безпеці, тому великовагові тумби, які утримуються жорсткої зчіпкою – хороший варіант підстави для флагштоків.

Монтаж тумб зручний тим, що:
• відрізняється малими фінансовими витратами;
• підходить для будь-якої поверхні;
• не вимагає проведення земляних робіт і кріплення в ґрунт.

Стійкий фундамент і значна вага не дозволяють флагштоку «відлітати» при сильних поривах вітру.

Огородження парковки

Тумби з бетону схожі на підстави під тимчасові паркани, але мають іншу форму. Монтаж роблять на довший період часу. Велике значення приділяють зовнішньому вигляду виробів.

Серед різноманітних форм огорож для паркування частіше зустрічаються:
• стовпи;
• півсфери;
• квітники.

Всі види огороджень мають ряд плюсів:
• привабливий зовнішній вигляд;
• здатність витримувати механічні дії;
• можливість з їх допомогою позначати напрямки руху і розмежовувати простір.

Так як бетонні вироби розрізняються по дизайну, конфігурації і розміру, можна підібрати ідеальний варіант, який впишеться в конкретний міський ландшафт.

Монтаж і експлуатація

Для всіх видів тумб характерна проста установка. Труднощі пов’язані тільки з великою вагою виробів, а для монтажу не потрібно навіть інструкція. При установці на землю рекомендується провести вирівнювання грунту під основу, але маса підставки зможе утримати тумбу навіть на ділянках з істотним ухилом.

Для більш тривалої експлуатації тумби потрібен мінімальний догляд:
• обробка ґрунтовкою глибокого проникнення перед експлуатацією;
• оновлення лакофарбового покриття один раз в пару років.

Бетон – відмінний варіант для будь-якого ландшафту!

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи