Бетонні стовпчики: чому вони надійні та привабливі?

Одним з найпопулярніших будівельних матеріалів є бетон. Підвищений попит обумовлений його відмінними експлуатаційними параметрами. До такого роду продукції відносяться і стовпи, найбільш практичні в порівнянні з варіантами, зробленими з заліза або деревини. Бетонні стовпчики стійкі до корозії і механічних впливів. Іншою перевагою є невисока вартість.

Характеристики бетонних стовпчиків

В основі виготовлення стовпчиків – суміш з використанням цементу марки М500 або М400. Підвищеної міцності стовпам надає і сталева арматура, що не боїться механічних пошкоджень.

Серед особливостей стовпчиків виділяють наступні:
1. Можливість встановлювати різні матеріали на стовпчики: ковані секції, металопрофіль, прольоти паркану.
2. Збереження привабливого зовнішнього вигляду і надійне функціонування навіть при тривалій експлуатації.
3. Проведення оздоблювальних робіт на опорах, наприклад, монтування пластикової панелі, оформлення штучним каменем або плиткою, штукатурка і фарбування.
4. Проста установка, що не вимагає наявності спеціальних навичок.
5. Можливість виготовлення власноруч через простоту конструкції.

Різновиди

Виділяють кілька видів бетонних стовпів:
• однотонні;
• гладкі;
• з тисненням, малюнком;
• розрізняються по ширині, висоті, довжині і вазі.

Всі різновиди стовпів багатофункціональні і широко використовуються: ними зміцнюють виноградники, дерева, паркани, застосовують при ремонті і будівництві дорожнього полотна.

Деякі приклади використання різноманітних форм стовпчиків:
1. З трапецієподібної формою. Можливе розміщення на стовпчиках малюнків, візерунків, виконаних в різних колірних варіаціях. Гарантується довга експлуатація без необхідності оновлювати фарбу.
2. Круглі стовпчики, які надають вишуканості всьому дизайну, окреслюючи межі клумб і стежок.
3. Горіння, які можна використовувати в найрізноманітніших місцях: у кафе, дитячих садах, офісах, освітніх установах і магазинах.
4. Застосування в якості колон. Наземна і підземна частини колон відливаються на місці їхньої установки без необхідності переміщення.
5. Сигнальні дорожні. Служать для орієнтації водіїв. Передбачена різна модифікація стовпів для кожної конкретно взятої території.
6. Садові. По суті, шпалерні опори.

Монтаж бетонних стовпчиків

Установка відрізняється простотою – ускладнення виникають лише через велику вагу стовпів. В разі неправильного встановлення можливий перекіс всієї будови. Для попередження перекосу важливо дотримуватися кількох рекомендацій:
1. Вірно і точно виконати планування.
2. Викопати лунку, глибина якої повинна дорівнювати 1/3 довжини стовпчика, насипати на дно дренаж з гравію і піску.
3. Вмонтувати за рівнем і з кута з фіксацією дощатими розпірками.
4. Укласти впритул цегли і камені.
5. Залити бетоном в пропорції 1: 4 піску з цементом, ретельно утрамбувати.

Художня обробка

В якості видів декоративного оздоблення виділяють наступні:
1. Цегла. Зазвичай таку обробку доручають фахівцям. Від власника залежить вибір оформлення стовпів: в півтори або два цегли.
2. Пластик. Неважка робота, з якою впорається будь-який домовласник.
3. Штучний камінь. Виготовлення здійснюється з піщано-цементної суміші, куди додають фарбувальний пігмент. Закінчений виріб отримує красу натурального каменю.
4. Сайдинг. Сучасний спосіб, що дозволяє облицьовувати стовпи під деревину, цегляну кладку, штукатурку.
5. Забарвлення.
6. Декоративна штукатурка.

Виготовлення стовпів вручну

Виготовлення саморобних стовпів – відмінний варіант для тих, хто хоче заощадити на покупці бетонної продукції, її транспортуванні і вантажно-розвантажувальних роботах. Для створення стовпчиків потрібні:
• Розчин з бетону. У складі пісок, цемент і вода.
• Опалубка. Для її створення використовують метал, труби, дерево, пластик. Заповнюють сумішшю слідом за армуванням.
• Армування. Будуть потрібні з’єднані між собою прути.
• Заставні елементи – різні петлі, бруски, гачки.
• Машинне масло або плівка.

Але навіть при самостійному виготовленні виробів не варто економити на матеріалах. Важливо визначитися і з метою встановлення стовпів: для городу та саду буде потрібні не такі серйозні вироби, як для забору. Вибір опори повинен виходити не тільки з фінансових витрат, але й з показників надійності, терміну експлуатації, зовнішнього вигляду майбутнього виробу.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи