Бетонні паркани – ознака елітарності

Хоч би яка була мета зведення огорожі – побудувати надійну огорожу, позначити межі власності, захистити майно або сховатися від цікавих очей, він повинен виглядати презентабельно і радувати око господарів.

Бачачи в бетоні тільки сірість і похмурість, багато господарів прагнуть замінити його матеріалами, менш урбанізованими і більш декоративними – профнастилом, художнім куванням, зроблених з колод частоколом, цегляною або кам’яною кладкою. огорожі з бетонних блоків в Києві не варто скидати з рахунків можливості бетонних конструкцій, крім того що вони бистровозводімимі і довговічні, вони цілком можуть являти собою декоративний елемент.

Що таке декоративна залізобетонна плита

Залізобетонні плити довгий час були синонімом капітального і надійного паркану, не загубили вони своїх ґрунтовних якостей і при наданні їм декоративних рис.

Технологія створення декоративних виробів з бетону стала проривом в заборостроении. Плити отримують методом вібролиття, коли суміш з дрібного щебеню, піску і бетону заливається в декоративну форму, що лежить на вібрує столі. Володіючи рухливістю і нерасслаівемостью, бетонна суміш в процесі вібрації добре ущільнюється, стає водонепроникною, морозостійкої, міцною. Для посилення міцності кожна плита армується сталевими прутами.

Отримувані бетонні блоки можуть мати будь-яку форму, колір і фактуру, схожу з натуральними будматеріалами – каменем, деревом, цеглою. Але, на відміну від останніх «підробка» не страждає від примх погоди, більш дешева у виготовленні і установці, виглядає декоративно і солідно. Дотримуючись побажань клієнтів, виробники можуть створювати залізобетонні плити різних кольорів, додаючи в бетонну суміш барвники, також можливо створювати плити з двостороннім імітаційним малюнком або одностороннім (зсередини – рівна поверхня). В процесі експлуатації господарі можуть перефарбовувати паркан будь-яку кількість разів.

Установка панельного ограждения из декоративного бетона

Паркани із залізобетонних плит є бистровозводімимі конструкціями. Уже на етапі проектування і виробництва в них закладаються елементи, що сприяють максимальному прискоренню та спрощенню монтажу. паркани, бетонні блоки КіевСтолби мають пази (зліва і справа), на які нанизуються плити. Залучення техніки з підйомними механізмами та іншого спеціального обладнання для цієї процедури не потрібно. Вага однієї плити близько 70 кг, розмір 2,0 х 0,5 м і з установчі роботи може провести бригада з 3-4 чоловік.

З інструментів їм знадобляться тільки рівень, нівелір, мотобур, шнур, бетономішалка і лопати. Щоб закрити простір, висотою в два метри потрібно встановити одна на іншу 4 вібролітой плити. Верхня панель може бути декоративною, у вигляді цегляної арки, ажурних колон. Нижню плиту просто встановлюють на землю, не обтяжуючи себе дорогим стрічковим фундаментом.

Або можна максимально спростити будівництво фундаменту, заклавши в основу забору швелер (між стовпами).

Як проводиться монтаж плит

Після розмітки ділянки, в місцях знаходження опорних стовпів в землі буряться глибокі отвори. У них або вставляються «склянки» з чотиригранними отворами посередині, в які встромляються опорні стовпи, або нижня частина стовпів бетонується в цих отворах. У пази верхньої частини опорних стовпів вставляються вібролітой плити. Таким чином заповнюється весь периметр ділянки, зрушити отриману конструкцію зможе тільки бульдозер. Іноді замість несучих стовпів застосовуються стовпи складальні, коли на металеву основу (трубу, арматуру) набираються блоки і заливаються бетоном, зверху вони закриваються наголов’я.

Таким не складним чином і з такого скромного матеріалу, як бетон, виростають цілком елітарні огорожі. Плити з імітацією натуральних текстур і без імітації можна комбінувати, дизайнерська думка навіть пропонує натуральне дерев’яне заповнення внутрішнього простору між стовпами. З монолітного бетону виконуються опори, а з вібролітой панелі – цокольне огорожу, якому буде не страшна волога. Зверху на цокольну плиту встановлюється паркан з дерева (зазвичай з ялинових, соснових порід, тому що вони довговічніші і добре тримають фарбу). Це може бути частокіл або дошки внахлест.

Але і без застосування дерев’яних наповнювачів, імітаційні вібролітой паркани володіють великою різноманітністю для вибору: покупцеві доступні імітації старовинних колон, дерев’яних зрубів або будь-кам’яної текстури (від великого дикого каменю до дрібної гальки), при цьому витрати на щорічне обслуговування мінімальні.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи