Бетонні кришки для забору: форми і функції

Забір, виготовлений з бетону, виглядає солідно і надійно, але з часом опади можуть його зруйнувати. Уповільнити і навіть запобігти цьому процесу можуть бетонні конуси і парапети. Перші кріпляться на стовпи огорожі, а другі – на фундамент. Додаткові елементи надають забору красивий і закінченого вигляду. Найдовговічнішими та привабливими за ціною є бетонні кришки, здатні захистити стовпи з будь-якого матеріалу, крім металевих.

Виготовлення

Для виробництва ковпаків на паркан потрібно приготувати розчин з цементу, щебеню, піску, пластифікаторів, фіброволокна, протиморозних і вологовідштовхуючих присадок. Суміш необхідно ретельно перемішати і залити в форму, яку слід помістити в вібраційний апарат.

Різні відтінки виробів можна створити завдяки додаванню в розчин пігменту. Сірі деталі можна самостійно пофарбувати в будь-який колір і з часом необхідно буде оновлювати таке покриття.

Пофарбовані при виробництві деталі не втрачають колір. Навіть при появі незначних відколів на виробі кришка не втратить свій первинний зовнішній вигляд, однак, вартість їх вище, ніж у кришок, забарвлених при постобробці.

Форми і розміри

Кришки можуть бути порожніми всередині або цільними. Також вони відрізняються своєю формою:

• двухскатка;
• піраміда;
• сфера.

Розміри також можуть бути різними:

• стандартні: 39х39 см або 41х41 см;
• нестандартні: 58х58 см або 65х65 см.

Можна замовити вироби і за індивідуальними розмірами.

Освітлювальні функції

На парканні стовпи часто монтуються освітлювальні прилади. Для цього в центрі кришки можна просвердлити отвір, протягнути через нього електропровід і встановити на їх вершині ліхтар для вуличного освітлення.

Можна відразу придбати виріб зі світильником. Їх високу вартість можна виправдати більш простим монтажем: звичайний ковпак обійдеться приблизно в 250-350 рублів за штуку, кришка зі світловим приладом – від 850 рублів.

При монтажі світильників краще дотримуватися схеми, яка передбачає з’єднання світильників через один. Таким чином, при виході з ладу одного ланцюга інший зможе рівномірно освітлювати ділянку.

Установка ковпаків

Кришку з порожнистою підставою встановити найпростіше: її потрібно просто насадити на вершину стовпа. Кріпити не обов’язково, вона буде триматися за рахунок своєї ваги.

Суцільнолиті вироби монтуються на цементний розчин. Для правильної установки необхідно дотримуватися інструкції:

1. Вершину стовпа очистити від сміття і покрити ґрунтовкою.
2. Нанести будівельний клей або бетонний розчин з додаванням речовини, що клеїть.
3. Встановити кришку. Її нижня частина повинна збігтися з верхньою площиною стовпа.
4. Обробити шви водовідштовхувальним складом.

Кришки для стовпів огорожі – відмінний захист від погодних явищ і красива прикраса паркану.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи