Бетонні блоки – відмінний вибір для забору

Людині властиво захищати своє житло від навколишньої дійсності. Таким способом прийнято визначати межі своєї ділянки від непроханих гостей і надмірно цікавих поглядів. Паркан є не тільки важливим фрагментом зовнішнього вигляду будинку, він розподіляє ділянку на зони, оберігає від бродячих тварин, і захищає дітей від небезпеки з вулиці. Це візитна картка ділянки і будинку, яка приносить естетичний комфорт і душевний спокій хозяевам.забори з бетонних блоків.

Сьогодні конструкції парканів і матеріали для їх виготовлення досить різноманітні. Можна встановити високий цегляний паркан «кремлівського» типу; можна прикрасити ділянку легко може здолати декоративної огорожею; можна поставити монолітну «заводську» стіну, а можна поставити частокіл з колод – вибір не безмежний, але вельми і вельми широкий.

Види парканів

В наші дні набирає популярність комбінування типів забору. Так, з фасаду можна встановити ковані прольоти або паркан з натурального каменю. На кордоні з сусідньою ділянкою – вельми умовний парканчик з невисоких бетонних блоків або рослин. А з боку проїжджої частини – висока бетонна або цегляна стіна.

Остаточний вибір господарів залежить від цілого ряду чинників, потрібно всього лише відшукати їх баланс. Тут можна згадати фінансові можливості замовника, вимоги до рівня захисту житла, декоративність, довжину периметра ділянки і т.д. Абсолютно нераціонально як тимчасовий огорожі будувати паркан з цегли – його вартість не співмірна призначенням об’єкта. Ще більш недоречним буде виглядати паркан з металевої сітки, що обрамляє розкішний, шикарний особняк. Необхідно знайти рішення, яке створить баланс між фінансовими можливостями, необхідної декоративністю і функціональними завданнями, покладеними на паркан.

На дачних ділянках або городах дуже гарні парканчики з сітки-рабиці. Вони досить прості в своєму пристрої: стовпи з дерева, залізобетону або металеві стовпи вкопуються або вбиваються в землю, а між ними простягається секція, яка складається з оцинкованої сітки-рабиці і зварного каркаса.

Кілька більш складні, але надійні паркани в Києві з дерева та профнастилу. На несучі стовпи фіксуються поперечні лаги, до них кріпляться або дерев’яні дошки, або профлист. Такі конструкції доступні в вартості, вони прості при монтажі і демонтажі, що й обумовлює їх популярність у дачників і власників приватних будинків. Також подібні паркани можуть бути встановлені не тільки по периметру ділянки, а й розділити його на функціональні зони. Недолік таких зборів – це те, що їх не можна назвати ні довговічними, ні капітальними, ні солідними.

А ось паркан складається з міцного фундаменту, надійних прольотів і опорних стовпів цілком можна назвати капітальним. Фундамент такого паркану формує його подальшу долю. Стрічковий фундамент з якісних матеріалів може протягом багатьох років бути надійною основою, незалежно від типу огородження. Такий паркан стійко переносить негоду і перепади температур, він цілий рік впевнено несе на собі тягар прольотів і стовпів.

У порівнянні з фундаментом, опорні стовпи грають не менш важливу роль. Вони виконують несучу функцію, і є естетичної складової забору. Тут важливо досягти балансу між декоративним поєднанням прольотів і опорних стовпів, так як невдалий дизайн всього забору може порушити зовнішнє єдність будинку і ділянки.

Ще одна складова капітального забору – прольоти – можуть бути виготовлені з металу (кування, штампування, зварювання), спеціально обробленого дерева, цегли або бетону. Досить часто можна зустріти комбіновані варіанти: невисока кам’яна кладка разом з дерев’яним верхом або бетонний цоколь в поєднанні з гратчастим топом.

Матеріали для парканів

Тривалий час довговічним, якісним і надійним матеріалом для забору був визнаний цегла (один з варіантів – натуральний камінь). І це цілком справедливо: стовпах і стінах цегляної огорожі властиво не втрачати захисних якостей, а з часом такі паркани знаходять чарівність старовини. Однак надійний захист і естетичне задоволення коштують чималих грошей, часом буває і так, що вартість цегляної огорожі навколо всієї ділянки становить половину вартості всього будинку, тому даний варіант доступний лише дуже заможним громадянам.

В якості альтернативи цеглі можна назвати бетон, який набагато дешевше цегли. Спочатку, не уступаючи цеглі в міцності, бетон сильно програвав своїм зовнішнім виглядом, який, навіть будучи забарвлений в теплі, світлі тони, все одно зберігав громіздкість і сумну структуру. Але після на будівельним ринку з’явився декоративний бетон, який легко і просто імітував ту ж цегляну кладку, деревину або камінь. Лідерство цегли опинилося під питанням.

Декоративні бетонні блоки в Києві стали повноцінною альтернативою класичним цеглі і в конструкційному і в економічному плані. Такі блоки широко застосовуються в прочісуванні будівництва підпірних стін, колон, балюстрад, садових альтанок, а найбільш ефектно їх переваги видно при будівництві опор для забору.

В процесі будівництва бетонного паркану, блоки, як в конструкторі, оперативно укладаються один на одного і формують порожнистий стовп. При необхідності цей простір можна залити бетоном, в результаті вийде монолітна капітальна конструкція із залізобетону, що володіє хорошою несучою здатністю, а згодом вона може бути використана як несуча конструкція або підпірна стіна.

Бетонні блоки досить легко витримують вагу кованих або зварних воріт, вони довговічні і не потребують витратах в процесі експлуатації. Будівництво паркану з бетонних блоків займає значно менше праці, коштів і часу в порівнянні з таким же парканом з цегли.

Ще одна перевага бетонного паркану – це їх декоративна поверхня. Вона може бути зроблена у вигляді натурального каменю, її можна забарвити в будь-який вподобаний відтінок, вони успішно поєднуються з будь-якими матеріалами, які застосовуються для заповнення прольотів, хоч бетонна панель, хоч витончена решітка, хоч кам’яна кладка.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи