Бетонна декоративна плитка: сфери застосування

Декоративну бетонну плитку сьогодні можна побачити на фасадах будинків, садових доріжках і паркувальних зонах. Відливається така плитка з класичного розчину, в який входить пісок, цемент, щебінь, барвники і добавки різного призначення.

Виготовити облицювальну плитку можна двома методами.

Вібролиття

1. Бетонний розчин потрібно залити в форму, закріплену на вібростолі.
2. Розчин обов’язково повинен пройти через вібрацію. Ця процедура виводить зайве повітря, знижує пористість бетону, робить його більш міцним.
3. Закрити форми поліетиленовою плівкою і залишити на кілька днів до повного застигання.
4. Під час замішування розчину можна додати пігмент, який придасть виробу красивий відтінок.
5. Зняти опалубку з плитки і відполірувати готовий виріб.

Матеріал підійде для обробки фасадів будинків і стін в приміщеннях.

Вібропресування

При використанні даного методу виходить найміцніша плитка з тривалим терміном служби. Її можна використовувати для мощення доріжок, тротуарів і паркувальних зон. Технологія виготовлення практично не відрізняється від попереднього процесу, крім того, що розчин пресується. Це і дозволяє отримати більш міцний бетон.

Оздоблення фасаду

Декоративна плитка – відмінна прикраса для фасадів, колон та огорож. Бетонні вироби можуть імітувати натуральний камінь, який досить популярний зараз. Така плитка може бути будь-яких розмірів і форм, при цьому вона досить легка, що робить роботу з нею простою.

Плюси декоративної плитки:

1. Висока міцність і довговічність: при постійній експлуатації матеріал має досить довгий термін служби.
2. Якщо до складу розчину додати додаткові присадки, вона стане більш стійкою до дії вологи, перепадів температур та інших погодних явищ.
3. Можна приклеїти на будь-яку рівну поверхню.
4. Вироби не вицвітають, так як пігмент додається в самому початку виробництва.
5. Легко піддається розпилюванню.

У суворих погодних умовах плитка може не так довго служити, що варто враховувати, збираючись використовувати її при екстремально низьких температурах.

Суха установка

Проводити обробку сухим методом можна при будь-якій погоді і в будь-який сезон. Плитка може кріпитися на стіни з дерева, цегли або бетону. Монтують за допомогою дюбель-цвяхів.

Мокрий монтаж

Перед облицюванням стіни мокрим способом нерівну поверхню слід розрівняти і рівним шаром нанести штукатурку. Потім укладати плитку класичним методом. Колір облицювального матеріалу рекомендується вибрати на кілька тонів темніше, ніж сама будівля.

Тротуарна плитка

Бетонні плитки застосовують для облаштування внутрішніх двориків, паркових зон, стежок. Якщо в розчин не були додані спеціальні присадки, то виходить звичайна бруківка. Для отримання м’якого покриття в розчин бетону додається поліуретан. Гумові поверхні можна зустріти на дитячих майданчиках. Для північних районів країни була спеціально створена полімерпіщана плитка, що має підвищену міцність і стійкість до різких температурних перепадів.

Поради щодо вибору матеріалу для тротуару:

• для дачі товщина плитки повинна бути на рівні 3 см – якщо по ній будуть пересуватися машини, то вона має бути набагато товщою;
• перед покупкою необхідно вивчити матеріал на наявність дефектів, особливу увагу слід приділити тильній стороні;
• ідеально гладка поверхня може означати, що в процесі виробництва було використано занадто багато води;
• вивчити склад на наявність водовідштовхувальних і морозостійких присадок.

Тротуарна плитка не може бути дешевою, її ціна завжди вища, ніж вартість звичайної бруківки.

Тактильна доріжка

Для виготовлення тактильної плитки використовуються пігменти різного кольору і безліч полімерів. Кожна плитка має яскравий колір і певний малюнок:

• квадрат – складність на шляху;
• прямі лінії задають подальший напрямок;
• лінії по діагоналі – попередження про поворот;
• конуси – сходинки на шляху прямування.

Рельєф тактильної доріжки допомагає незрячим людям безпечно пересуватися. Тротуарну плитку укладають двома способами, як і фасади будівель.

Другие статьи

Як провести розрахунок паркану

З першого погляду, зведення паркану може здатися доволі нескладним завданням, вирішення якого не має забрати багато часу. Однак це помилкове судження, через яке багато людей зіштовхується з проблемами, які можна …

Три цікаві факти про огорожі

Зведення парканів – це наша робота, і ми, як дорослі професіонали, завжди серйозно ставимося до своєї роботи. Це факт. Але іноді в нас прокидаються маленькі діти, які починають ставити запитання, …

Фундамент для огорожі. На що звернути увагу

Основою будь-якої будівельної конструкції завжди є фундамент. І огорожа не є виключенням. Звичайно можна оточити свій будинок великими бетонними блоками й подумати, що цього достатньо. А чого ні? Огорожа? Огорожа! …

Як правильно зробити освітлення огорожі

Ви обрали паркан, який чудово підходить вашому будинку, і навіть вже звели його. Ви дивитеся на конструкцію, яка оточує вашу приватну власність, і не можете нею намилуватися. Все саме так, …

Мангальна зона у приватному будинку. Як облаштувати?

Ви побудували будинок. Посадили невеликий (або великий) садочок коло нього. Звели огорожу, яка охороняє вашу ділянку. Час подумати про якесь затишне місце у дворі, яке б збирало разом всю родину …

Смотреть все статьи